Cement Gryf najlepszy

Z dwunastoma medalami i okazałym pucharem za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji klubowej, wróciły do Chełma z Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich, zapaśniczki Cementtu Gryf.

Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w zapasach kobiet rozegrany został w miejscowości Boguszowie-Gorce koło Wałbrzycha. W zawodach, oprócz najlepszych polskich klubów, rywalizowały reprezentantki Chorwacji, Włoch, Węgier i Czech. W grupie kadetek złote medale wywalczyły dwie zawodniczki Cementu Gryf Chełm. W kat. 43 kg – Wiktoria Kamela, a w kat. 57 kg – Olha Padoshyk. Srebrny krążek zdobyła w kat. wag 53 kg Monika Dadas, a z brązowym medalem wróciła do domu Nikola Skórska (57 kg).

W najstarszej grupie, powyżej 20 lat, złoty medal wywalczyła Anastasiia Padoschyk, srebrne: Monika Białach (50 kg), Anastasiia Lebedieva (53 kg), Katarzyna Jargieła (55 kg), Weronika Chapska (59 kg), Karina Konarska (65 kg), a brązowe: w kat. 50 kg – Wioleta Giers, kat. 65 kg – Małgorzata Małek. Zapaśniczki z Chełma zdecydowanie triumfowały w klasyfikacji klubowej. Trenerami medalistek są Dariusz Kucharski i Igor Lobas. (k)