Cement Gryf rządził na matach w Poznaniu

Mocnym akcentem rozpoczęły swój tegoroczny sezon zapaśniczki MKS Cement Gryf Chełm. Podczas rozgrywanego w Poznaniu Pucharu Polski seniorek podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa potwierdziły swoją dominację na krajowych matach zdobywając osiem medali i puchar za pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej.

Najwięcej powodów do radości miały Katarzyna Krawczyk, Anhelina Łysak i Małgorzata Małek, które wywalczyły złoto. Katarzyna Krawczyk i Anhelina Łysak w drodze do triumfu w całym turnieju nie straciły żadnego punktu technicznego. Zwycięstwo w Pucharze Polski daje Katarzynie Krawczyk prawo reprezentowania barw Polski podczas mistrzostw Europy, które odbędą się w Warszawie w dniach 19-25 kwietnia.

Brązowe medale w Poznaniu zdobyły: Urszula Piotrowska, Olcha Padoshyk, Karina Konarska, Anna Urbanowicz i Anastasiia Lebedieva. Tuż za podium, na piątych miejscach, uplasowały się: Katarzyna Jargieła, Danuta Lisiewicz i Joanna Barabas. Siódma była Monika Białach, a ósma Wioleta Giers. Dziewiąte miejsce w Pucharze Polski zajęła Aleksandra Maziarczyk.

Dorobek medalowy i punktowy Cementu Gryf zapewne byłby większy, ale z różnych przyczyn w zawodach nie wystartowały: dwie ubiegłoroczne mistrzynie Polski, Anna Król i Daniela Tkachuk, wicemistrzyni Polski Maria Świeczak oraz brązowa medalistka mistrzostw Europy kadetek Anastasiia Padoshyk. Pod koniec lutego najlepsza chełmska zapaśniczka Katarzyna Krawczyk na matach w Kijowie na Ukrainie będzie reprezentować Polskę podczas silnie obsadzonego międzynarodowego turnieju. Chełmskie juniorki (18-20 lat) w dniach 12-14 marca wystartują z kolei w międzynarodowym turnieju krajów Wyszechradzkich, którego gospodarzem będzie Białogard. (k)