Cenna wygrana Sparty z drużyną z Piotrowic

Piłkarze Sparty Rejowiec Fabryczny odnieśli w sobotę przed własną publicznością bardzo ważną wygraną. Pokonali w meczu zespołów, które walczyć będą w grupie spadkowej o utrzymanie w lidze, POM-Iskrę Piotrowice 3:0.

Bramki dla podopiecznych Bartosza Bodysa, którego z uwagi na przeziębienie udanie zastąpił na trenerskiej ławce grający Jakub Bujak strzelili: Aliaksei Piatrenka w 3. minucie, Piotr Świeca kwadrans przed końcem oraz w 83. minucie Kamil Mazurek.

Sparta wygrała, ale straciła też przed kolejnym meczem, wyjazdowym z Gryfem Gminą Zamość, dwóch czołowych piłkarzy. Kolejną żółtą kartkę otrzymał Jakub Martyn, a kontuzji w końcówce spotkania, po nierozważnym zagraniu jednego z zawodników gości nabawił się Piatrenka, strzelec pierwszej bramki.

Wynik meczu mógł być okazalszy, gdyby w 1. połowie zakomitych okazji nie zmarnowali Piatrenka i Boczuliński. (bas)

Sparta Rejowiec Fabryczny – POM-Iskra Piotrowice 3:0 (1:0)

Sparta: Belka – Martyn, Bordzon, K. Rutkowski, Starok – Orysz (63 Wójcik), Kucybała (70 Oleksiejuk), Piatrenka (83 Mileszczuk), Bujak (57 Mazurek) – Świeca, Boczuliński (81 Guz). Trener: Karol Bujak.

Bramki: 1:0 Piatrenka 3, 2:0 Świeca 75, 3:0 Mazurek 83.

Pozostałe mecze 17. kolejki w gr. 2:

Kryształ Werbkowice – Grom Różaniec 4:1 (Rybka 45 karny, Śmiałko 47, Buczek 53, Pędlowski 55 – Janicki 87 samob.) * Granit Bychawa – Tomasovia 0:1 (Szuta 59) * Stal Kraśnik – Gryf Gmina Zamość 3:2 (Zięba 35, 69, Król 41 – Grzęda 58, Dębicki 86).

10. Błękitni 17 10 13-46

W następnej kolejce – 31 marca: Start – Granit (17:00); 2 kwietnia: Gryf – Sparta (15).