Cenne 25 arów

Miasto na działce przy Warsztatowej 3 chce zarobić co najmniej 1,5 mln zł

Świdnicki ratusz czeka na oferty od zainteresowanym zakupem działki i budynku przy ul. Warsztatowej 3. Choć sam budynek nie prezentuje się najlepiej, to działka na terenie Regionalnego Parku Przemysłowego jest atrakcyjna.


Piętrowy blaszak przy ul. Warsztatowej 3 opustoszał z końcem marca tego roku. Wcześniej swoje siedziby miało tam ok. 20 firm, ale miasto wypowiedziało im umowy najmu. Jak tłumaczyli urzędnicy, był to skutek ekspertyzy stanu technicznego budynku jaka trafiła do ratusza. Wynikało z niej, że obiekt nie spełnia norm przeciwpożarowych i zagraża bezpieczeństwu przebywających w nim ludzi.

Choć taka decyzja nie spodobała się najemcom, którzy argumentowali, że w ciągu trzech miesięcy nie są w stanie spakować swoich firm i znaleźć dla nich nowego lokum i prosili o wydłużenie okresu wypowiedzenia, ratusz pozostał nieugięty. Budynek, którego nie opłacało się remontować i dostosowywać do obowiązujących norm bezpieczeństwa, magistrat postanowił wystawić na sprzedaż.

Na marcowej sesji zgodziła się na to rada miasta. Rzeczoznawca wycenił nieruchomość na 1,5 mln zł – atrakcyjna jest sama działka o pow. 2,5 tys. mkw, bo stojący na niej budynek nadaje się raczej tylko do rozbiórki.

– Na oferty czekamy do 25 lipca, a ich otwarcie zaplanowaliśmy na 31 lipca – informuje Marcin Dmowski, zastępca burmistrza ds. inwestycji i rozwoju. JN