Centrum Onkologii ze strefą rodzica

Dzięki spółce Budimex w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie powstała specjalna przestrzeń, gdzie mali pacjenci i dzieci dorosłych pacjentów mogą spędzić czas w miłym otoczeniu.


– Przekazujemy trzydziestą siódmą strefę rodzica. Dzięki niej dzieci leczone na oddziale hematoonkologicznym lubelskiego szpitala oraz dzieci pacjentów, którzy są poddawani procedurom diagnostycznym lub terapeutycznym na terenie Centrum, będą mogły spędzać czas w kolorowych przestrzeniach. Stworzyliśmy przyjazne pomieszczenie i mamy nadzieję, że również klimat, dzięki któremu dzieci poczują się lepiej – mówi Aldona Orłowski, dyrektor Biura Rekrutacji, Rozwoju i Komunikacji w Budimeksie.

Nowe miejsce dla najmłodszych powstało na parterze budynku nr 6 COZL. Jest to otwarta przestrzeń, zainspirowana podwodnym światem. Dzieci znajdą tu m. in. basen pełen piłek, bujane delfiny i wzmagające kreatywność zabawki w postaci syren i ryb. Dla dorosłych ustawione zostały zaś miękkie kanapy z widokiem na wielkoformatowe akwarium. Szacunkowo z przestrzeni tej skorzysta ok. 50 tys. osób rocznie. Szpital zadeklarował też, że zapewni opiekę dzieciom pacjentów przebywających na badaniach, dzięki zaangażowaniu emerytowanych pielęgniarek placówki.

Stworzenie rodzicom i opiekunom małych pacjentów bardziej komfortowych warunków do przebywania w szpitalu, a tym samym poprawa samopoczucia dzieci i ułatwienie im szybszego powrotu do zdrowia to główny cel autorskiego i unikalnego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom”. Od 2013 roku program jest realizowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here