Centrum Seniora otwarte

Krasnystaw nie zwalnia tempa w realizacji działań na rzecz seniorów. 15 czerwca nastąpiło uroczyste otwarcie Centrum Aktywnego Seniora.

Mając na uwadze prognozy demograficzne, miasto stara się dostosować formy wsparcia seniorów do ich potrzeb. Wprowadzone już programy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najstarszych mieszkańców. Są to między innymi: „Pudełko życia”, Klub Senior+, Krasnostawski Aktywny Senior. Zadania na rzecz seniorów wypełnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnymstawie.

15 czerwca nastąpiło z kolei otwarcie Centrum Aktywnego Seniora. Uruchomiono również bezpłatną usługę umożliwiającą mieszkańcom całodobowe wezwanie pomocy w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia tzw. teleopiekę. W sytuacji np. upadku czy zasłabnięcia wciśnięcie „czerwonego przycisku alarmowego” spowoduje zawiadomienie Centrum Operacyjno-Alarmowego. Projekt ma być skierowany do osób, które przez większość dni pozostają w domu bądź są samotne.

W spotkaniu, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnymstawie, wziął udział burmistrz Robert Kościuk, który wręczył 11 seniorom opaski. Usługi teleopiekuńcze to zarówno szansa na odciążenie aktywnych zawodowo bliskich seniora w opiece i kontroli samopoczucia, jak i rozwiązanie dające bezpieczeństwo i poprawiające jakość życia osób samotnych. Usługa jest całkowicie bezpłatna. Wszystkie koszty pokrywa miasto Krasnystaw. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here