Centrum Turystyczno-Kulturalne

Gmina Izbica ruszyła z jedną z największych inwestycji ostatnich lat – budową Centrum Turystyczno-Edukacyjno-Kulturalnego wraz z garażami dla OSP Izbica.

Umowę na realizację inwestycji pod nazwą „Budowa Centrum Turystyczno-Edukacyjno-Kulturalnego wraz z garażami dla OSP Izbica” wójt Izbicy Jerzy Lewczuk podpisał jeszcze w lutym 2020 r. Wartość całkowita projektu to 6,3 mln zł, dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 3,88 mln zł. – W Centrum będzie m.in. miała siedzibę miejscowa OSP z dwoma garażami na samochody bojowe, biblioteka, sala widowiskowa na 300 osób – informował nas kilka miesięcy temu Jerzy Lewczuk, wójt Izbicy.

Obiekt będzie ogrzewany instalacją gazową, ogrodzony, z parkingiem, monitorowany. Centrum Kulturalne powstaje na posesji OSP Izbica przy ul. Gminnej. – W mojej ocenie jest to historyczna chwila. Jestem przekonany, że działalność obiektu rozwinie gminę i miejscowość Izbica m.in. pod względem kulturalnym. Jako wójt i mieszkaniec Izbicy, dążąc do realizacji tej tak niezbędnej inwestycji, chciałem, by obiekt ten służył całemu społeczeństwu gminy Izbica, by była to przystań i miejsce spotkań naszej drogiej młodzieży, która gromadzi się dotychczas od wielu, wielu lat na skwerku i „Kaśki Stawiku” – mówi Lewczuk.

Wójt widzi też Centrum Kulturalne jako „swoisty pomnik dla tych mieszkańców Izbicy, którzy walczyli o wolną Polskę, m.in. z rosyjskim zaborcą. Lewczuk dziękuje wszystkim, którzy pracowali przy powstawaniu projektu i walczyli o unijne dofinansowanie. – Pragnę podziękować za wsparcie radnym, a zwłaszcza Ewie Szczur, Dariuszowi Kulikowskiemu i Jackowi Kukiełce.

Dziękuję za wsparcie przewodniczącemu rady gminy Januszowi Dusznikowi, dziękuję pracownikom urzędu gminy zaangażowanym w przygotowanie projektu, m. in.: Grzegorzowi Suchodolskiemu, twórcy wniosku o unijne dofinansowanie – wyliczał Lewczuk. Centrum ma zostać oddane do użytku w drugiej połowie 2021 r. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here