Charytatywny bal Ruchu Izbica

Ruch Izbica po raz kolejny zorganizował Charytatywny Bal Sportowca, podczas którego zbierano fundusze na rozwój dziecięcej i młodzieżowej piłki nożnej w gminie Izbica.

W sobotę, 9 listopada, w Gminnym Domu Kultury w Tarnogórze odbył się czwarty już Charytatywny Bal Sportowca zorganizowany przez zarząd Gminnego Klubu Sportowego Ruch Izbica. Wydarzenie to jest okazją do zebrania funduszy na rozwój dziecięcej i młodzieżowej piłki nożnej w gminie Izbica.

Jak co roku, na Bal licznie przybyli goście, m.in.: wicestarosta powiatu krasnostawskiego Marek Nowosadzki, wójt Izbicy Jerzy Lewczuk, jego zastępca Małgorzata Run, prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy Marcin Wojewoda, prezes firmy AXHelpers Michał Szymczuk, kierownik Posterunku Policji w Izbicy asp. szt. Ewelina Lupa, kierownik Posterunku Policji w Żółkiewce asp. szt. Piotr Pawlak, Tomasz i Halina Zawada oraz całe grono zawodników Ruchu, działaczy, sympatyków i kibiców klubu.

Impreza rozpoczęła się od wręczenia przez prezesa Ruchu Pawła Zielińskiego i Agnieszkę Kliszcz – członka Zarządu Klubu, podziękowań sponsorom i osobom szczególnie zaangażowanym w działalność klubową. Wyróżnienia otrzymali m.in.: Bank Spółdzielczy w Izbicy i gmina Izbica, firma AXHelpers, firma Mebet Paweł Betlej, która ufundowała w tym roku szatnię w budynku klubowym w Izbicy. Projekt zakładał remont pomieszczenia oraz wykonanie i montaż profesjonalnej szatni, jak z boisk Ekstraklasy. Szczególnie podniosłym punktem Balu było nadanie przez gminę Izbica prezesowi Pawłowi Zielińskiemu tytułu Zasłużony dla Gminy Izbica.

Po części oficjalnej zaczęła się zabawa. Na przybyłych gości czekały dania przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Tarnogóry i muzyka, o którą zadbali DJ Alex oraz gość specjalny – Piotr Jaworski. Najważniejszym punktem imprezy była aukcja charytatywna prowadzona przez prezesa Zielińskiego. Zlicytowano m.in.: koszulkę Kuby Błaszczykowskiego wraz z podpisami zawodników Wisły Kraków, piłkę z podpisami piłkarzy Wisły Kraków, piłkę z podpisami piłkarzy Legia Warszawa, koszulkę z podpisami drużyny Cracovii i roczny karnet do AlterEgo Fitness Clubu. Czwarty Bal Charytatywny zgromadził blisko 130 gości. (k)