Chcą odbudować dom

Rodzina z Kolonii Kamień straciła dorobek życia w pożarze. Teraz chce odbudować swój dom. Potrzebna jest pomoc.

 

O tragedii rodziny z Kolonii Kamień pisaliśmy w poprzednim wydaniu „Nowego Tygodnia”. 27 września br. dom państwa Blacha doszczętnie spłonął. Pięcioosobowa rodzina – małżeństwo Jacek i Agata, dwoje ich dzieci oraz babcia – cudem uciekli z płomieni. Obecnie mieszkają u rodziny. Z dramatu, jaki przeżyli, ciężko się otrząsnąć. Małżeństwo planuje jednak odbudować dom. Niestety. to ogromny wydatek, na który ich nie stać. Włodarze gminy Kamień włączyli się do pomocy pogorzelcom. Przekazano zasiłek, wydrukowano ulotki z apelem. Informacje o dramacie rodziny znalazły się na przystankach autobusowych i stronie internetowej Urzędu Gminy Kamień. Wyznaczono też miejsce, gdzie składane są rzeczy przekazane dla pogorzelców przez ludzi dobrej woli. Na razie zaoferowano meble, ubrania dla dzieci. Roman Kandziora, wójt gminy Kamień, poprosił o pomoc chełmską cementownię.
– Prezes cementowni potwierdził, że cement zostanie przekazany – mówi wójt Kandziora. – Pogorzelcom potrzebne są głównie materiały budowlane, ale nie tylko. Jeśli ktokolwiek może przekazać rodzinie dary w formie rzeczowej, będziemy wdzięczni. Można też wpłacać pieniądze na konto.
Pomoc zaoferowały także parafie w gminie Kamień. Po niedzielnej mszy przeprowadzono zbiórki. Po raz kolejny apelujemy też o pomoc do Czytelników „Nowego Tygodnia”, którzy wielokrotnie udowadniali, że nie są obojętni na los potrzebujących. Wpłat można dokonywać na konto: WBS Chełm: 75 8187 0004 3003 0072 7532 0001 z dopiskiem „Pomoc dla Pogorzelców”. (mo)