Chcą odwołać minister

Nauczyciele ze Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chełmie popierają wniosek o odwołanie Anny Zalewskiej z funkcji ministra edukacji narodowej. Czarę goryczy przelały kwestie dotyczące ocen pracy nauczycieli oraz podwyżek.

Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego o odwołanie Anny Zalewskiej z funkcji ministra edukacji narodowej. Chełmscy związkowcy w pełni ten wniosek popierają. We wniosku do premiera związkowcy podają dziesięć argumentów przemawiających za odwołaniem minister Zalewskiej, m.in.: „wdrożenie nieprzemyślanej, źle przygotowanej i niezwykle kosztownej reformy ustrojowej i programowej polskiej szkoły, zniszczenia 18-letniego dorobku gimnazjów poprzez ich stopniową likwidację, spowodowania chaosu organizacyjnego i kadrowego w szkołach, pozorowania dialogu oraz posługiwania się nieprawdą i manipulacją, składanie deklaracji bez pokrycia…”. Czarę goryczy u nauczycieli przelały zapowiedzi wprowadzenia ocen pracy nauczycieli, o których minister Zalewska mówiła m.in. na spotkaniu z Chełmie, a także brak porozumienia co do wzrostu wynagrodzeń pedagogów.
– Wniosek Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego o odwołanie minister Anny Zalewskiej ma pełne poparcie naszego oddziału – mówi Ewa Suchań, prezes ZNP w Chełmie. – Negatywnie oceniamy pracę pani minister. Nie mamy już argumentów do dialogu z ministerstwem, bo fakty, na które od dłuższego czasu wskazywaliśmy, spotykały się z ignorancją. Zadania, które teraz stawia się nauczycielom, na przykład kwestie związane z ich oceną, oznaczają pracę na rzecz papierologii a nie na rzecz ucznia. Przekazuje się społeczeństwu informacje o podwyżkach dla nauczycieli, które są de facto obniżkami, bo zabiera się nauczycielom na przykład dodatki mieszkaniowe czy zasiłki na zagospodarowanie.
Obecnie w chełmskich szkołach związkowcy propagują wśród nauczycieli nietypową inicjatywę obywatelską. Chodzi o to, aby logować się na stronie sejmu i zasypywać polityków wiadomościami o braku zgody na wprowadzenie ocen pracy nauczycieli. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here