Chcą powrotu autobusów

Mieszkańcy gminy Łopiennik Górny chcą, by przywrócono ruch autobusów na linii Krasnystaw – Łopiennik – Chełm. – Nie każdy ma samochód, bardzo ułatwiłoby to nam życie – argumentują.

Mieszkańcy gminy Łopiennik Górny napisali do nas na początku ubiegłego tygodnia. – My, mieszkańcy Łopiennika Górnego, Żulina i Woli Zulińskiej, jesteśmy zainteresowani przywróceniem autobusów lub busów dojeżdżających przez te wioski do Chełma. Wiąże się to z tym, że nie ma się jak dostać do szpitala, czy ZUS lub załatwić inne sprawy w Chełmie.

Nie wszyscy mają swoje samochody by dojechać – argumentują. Dalej mieszkańcy przekonują, że „powinno być jak kiedyś, kiedy jeden czy dwa autobusy odjeżdżały z Krasnegostawu przez Łopiennik, Borowicę, Żulin i Rejowiec do Chełma i z powrotem.

– W XXI wieku to wstyd, że nie ma takiego połączenia. Mieszkańcy proszą wójta, aby się tą sprawą zainteresował – czytamy. O komentarz w sprawie zwróciliśmy się do władz gminy Łopiennik Górny drogą mailową. Niestety, nikt nie odpisał. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here