Chcą powrotu Ośrodka Zdrowia

Aż 164 osoby podpisały się pod petycją w sprawie przywrócenia Ośrodka Zdrowia w Żulinie. Dzięki temu być może będzie on otwarty dwa razy w tygodniu.

Pod koniec lipca do urzędu gminy w Łopienniku Górnym wpłynęła petycja w sprawie przywrócenia Ośrodka Zdrowia w Żulinie. Podpisały się pod nią 164 osoby. – Jest to niezbędny punkt konsultacji medycznej dla mieszkańców wsi Żulin, Wola Żulińska oraz Borowica – czytamy w liście. – Wielu mieszkańców tej miejscowości to osoby starsze, które nie są w stanie dotrzeć do przychodni w Łopienniku Nadrzecznym czy Krasnymstawie, które oddalone są o ok. 15 km – uzasadniają autorzy apelu.

Mieszkańcy Żulina i okolic podkreślają, że Ośrodek w Żulinie funkcjonował kilka dni w tygodniu. – Pomieszczenia Ośrodka na przełomie ostatnich lat zostały wyremontowane kosztem budżetów sołeckich, co w znaczny sposób poprawiło jakość usług medycznych. Jesteśmy zdania, że zamknięcie Ośrodka Zdrowia w Żulinie znacząco pogorszy dostęp do lekarza, w skutek czego obniży się nasz stan zdrowia – alarmują mieszkańcy.

Artur Sawa, wójt gminy Łopiennik Górny, zauważa, że Ośrodek w Żulinie należy do NZOZu w Łopienniku Nadrzecznym. – Rozmawiałem z panią kierownik NZOZu w Łopienniku Nadrzecznym i wstępnie ustaliliśmy, że Ośrodek w Żulinie będzie czynny dwa dni w tygodniu – powiedział nam Sawa. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here