Chcą pracować bez polityki

Trzej radni: Jerzy Jaworski, Mariusz Kowalczuk i Piotr Malinowski, którzy przed kilkoma tygodniami zapowiedzieli, że nie będą kandydować do rady miasta z listy Platformy Obywatelskiej, trafili do komitetu wyborczego Agaty Fisz „Postaw na Chełm”. – Mój komitet jest otwarty dla wszystkich mieszkańców chcących pracować dla miasta, niezależnie od poglądów politycznych” – mówi Fisz.

Kilka tygodni temu trzej radni Platformy Obywatelskiej, Jerzy Jaworski, Mariusz Kowalczuk i Piotr Malinowski, zwołali konferencję prasową, na której zakomunikowali, że nie będą kandydować do rady miasta z list PO. Powód to brak akceptacji dla działań przewodniczącej chełmskich struktur Platformy, Małgorzaty Sokół. Poszło o jej publiczną wypowiedź w trakcie prezentacji Dariusza Grabczuka, kandydata PO na prezydenta Chełma. Sokół stwierdzeniem, że radny Malinowski ma zobowiązania wobec rządzących miastem, bo pracuje w chełmskiej spółce, podobnie jak jego żona, wywołała w partii, zwłaszcza wśród swoich oponentów, prawdziwą burzę.

Przewodnicząca zarzuciła wszystkich trzem, że na sesjach rady miasta w ważnych głosowaniach popierali przygotowane przez Agatę Fisz projekty uchwał. Radni tłumaczyli, że nie mogli głosować przeciwko, skoro w budżecie Chełma zostały ujęte proponowane przez nich inwestycje. – Bylibyśmy nie w porządku wobec naszych wyborców – mówi Mariusz Kowalczuk. – W radzie miasta jesteśmy po to, by pracować dla Chełma i jego mieszkańców, a nie uprawiać politykę.

Jaworski, Kowalczuk i Malinowski zapowiedzieli, że z całkowitego startu w wyborach nie rezygnują. – Mamy kilka koncepcji, nad którymi pracujemy – stwierdzili na konferencji. Dziś wiadomo, że cała trójka znajdzie się na listach komitetu Agaty Fisz „Postaw na Chełm”.

Jerzy Jaworski ma kandydować z okręgu nr 3 (Kościuszki, Działki), Mariusz Kowalczuk z okręgu nr 2 (XXX-lecie, Słoneczne, Zachód), natomiast Piotr Malinowski z okręgu nr 1 (Rejowiecka, Śródmieście). Nie wiadomo jeszcze, z których miejsc.

– Rozważaliśmy różne koncepcje, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na start z listy komitetu wyborczego Agaty Fisz „Postaw na Chełm”. Chcemy dalej pracować dla dobra miasta. Nasz start z komitetu obywatelskiego nie oznacza, że odcinamy się od Platformy Obywatelskiej. W dalszym ciągu podkreślamy, że zostajemy w PO, natomiast nie akceptujemy działań przewodniczącej partyjnych struktur w Chełmie, Małgorzaty Sokół – mówi Piotr Malinowski. (s)