Chcą szukać Bożych interwencji

„Uczyńmy z Panem wielkie rzeczy…” – pod takim hasłem rozpoczną się 7 kwietnia w naszej diecezji obchody Światowych Dni Młodzieży 2017.
Ich punktem kulminacyjnym będzie spotkanie młodych w archikatedrze lubelskiej i msza św. pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika w Niedzielę Palmową, 9 kwietnia. W Orędziu na XXXII ŚDM papież Franciszek mówi młodym między innymi, że stagnacja jest pułapką tego świata i przywołuje znaną z krakowskiego spotkania „kanapę”. Papież przestrzega, by młodzi ludzie nie ograniczali się tylko do magazynowania swoich wspomnień na portalach społecznościowych, ale prosi, by przeglądając zdjęcia i rozmyślając o swoim życiu, doszukiwali się Bożych interwencji. Mówi też o wartości tradycyjnej modlitwy, bo w niej zgromadzona jest duchowa modlitwa całych pokoleń oraz apeluje o codzienne czytanie Pisma Świętego.
Obchody Diecezjalnych ŚDM rozpoczną się w piątek o godz. 18 Drogą Krzyżową na Majdanku. Następnego dnia, w godz. 14.00 -17.00 w auli nr 408 w Centrum Transferu Wiedzy KUL odbędzie się Forum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej pod tytułem: „Młodzi w Kościele – wierzący, gniewni, potrzebujący”. Potem w kościele Akademickim KUL będzie miała miejsce modlitwa uwielbienia, a następnego dnia, o godz. 13.30 odbędzie się tam spotkanie z siostrą Annie Demerjian z Aleppo – przedstawicielką chrześcijan z Syrii. Z KUL o 14.30 młodzi przejdą, w procesji z palmami, do archikatedry na mszę o godz. 15.30.
Elżbieta Kasprzycka