Chcą więcej „czwórek”

Zwiększenie liczby kursów linii numer 4, to pomysł jednego z miejskich radnych Prawa i Sprawiedliwości. Pismo w tej sprawie trafiło już do ratusza, ale decyzje jeszcze nie zapadły.


„Czwórka” to linia łącząca ulicę Poligonową z giełdą w podlubelskiej Elizówce. Pokonuje ważne arterie, np.: Aleję Generała Władysława Sikorskiego, Al. Racławickie, Krakowskie Przedmieście, ul. Gabriela Narutowicza, ul. Lubartowską, Al. Tysiąclecia czy Al. Spółdzielczości Pracy. Kursuje jednak rzadko – w dni powszednie zazwyczaj co 40 minut.

Zdaniem Stanisława Brzozowskiego, miejskiego radnego Prawa i Sprawiedliwości, taka częstotliwość kursów, zwłaszcza w godzinach porannego szczytu, jest niewystarczająca. – Ze względu na dużą ilość pasażerów wsiadających np. na przystanku „Poligonowa Osiedle”, autobusy są przepełnione – zauważa i zasugeruje „wzbogacenie rozkładu jazdy o większą liczbę kursów linii numer 4 w godzinach szczytu”.

– Zwiększenie częstotliwości kursów poprawiłoby komfort jazdy pasażerów, rozwiązałoby problem dojazdu do pracy lub szkół mieszkańcom „starej” i „nowej” Poligonowej oraz rozbudowującej się okolicy Bohaterów Września – przekonuje, dlatego wysłał w tej sprawie interpelację do prezydenta Krzysztofa Żuka. Pismo trafiło już do ratusza, ale decyzje jeszcze nie zapadły. GR