Chce odpocząć

We wtorek po prawie 18 latach Roman Kandziora kończy swoje rządy w gminie Kamień. Mówi, że przestaje być osobą publiczną i nie będzie ubiegał się o żadne stanowisko w samorządzie. Na razie chce odpocząć i zająć się swoim gospodarstwem.

Na wtorek, 20 listopada, zaplanowano pierwsze posiedzenie Rady Gminy Kamień nowej kadencji. Radni złożą ślubowanie i wybiorą ze swojego grona przewodniczącego. Dariusz Stocki zostanie zaprzysiężony na wójta. W radzie gminy ma aż dziewięciu reprezentantów swojego komitetu wyborczego.

Taka większość zapewnia mu poparcie rady i spokojne rządy, choć w opozycji są radni, którzy z pewnością będą patrzeć Stockiemu na ręce. Nowy wójt z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego pewnie będzie mógł liczyć na koleżeńską poradę Romana Kandziory, który jednak podtrzymuje swoją wcześniejszą deklarację i zapewnia, że o żadne stanowisko w samorządzie nie będzie się ubiegał.

– Po złożeniu ślubowania przez nowego wójta przestaję być osobą publiczną – mówi Kandziora.

Kandziora mówi, że prowizorium budżetowe jest gotowe i nowi samorządowcy mogą przystępować do pracy w nowej kadencji. Kandziora był wójtem gminy Kamień od blisko 18 lat. Choć do emerytury brakuje mu jeszcze czterech lat mówi, że teraz ma zamiar odpocząć i zająć się swoim gospodarstwem. – Co będzie za pół roku tego nie wiem – mówi Kandziora. (mo)