Kto chce wysiudać wójta?

W Kamieniu znowu zawrzało. Po przegranej Marka Neckiera w konkursie na dyrektora Szkoły Podstawowej w Kamieniu, na budynku podstawówki zamieszczono duży transparent z napisem: „Protest, Dyrektora nie oddamy! Szybciej Wójta wysiudamy”.

Animozji pomiędzy wójtem gminy Kamień Romanem Kandziorą a dyrektorem SP w Kamieniu Markiem Neckierem w tym roku szkolnym było mnóstwo. Kolejne różnice zdań wyjaśniała policja (nagranie rozmowy wójta z dyrektorem), nadzór budowlany (sprawa garażu przed szkołą), sąd (kwestia udzielonej dyrektorowi nagany). Kadencja Neckiera dobiega końca w sierpniu br. Mimo niezadowolenia wielu rodziców i nauczycieli, wójt ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora SP w Kamieniu. Neckier konkurs przegrał, a nowym dyrektorem podstawówki w Kamieniu ma być od września br. Dorota Adamczyk. Wydawało się, że w tej sytuacji konflikt na linii dyrektor – wójt ucichnie. Ale w środę znowu zawrzało. Po zebraniu nauczycieli z rodzicami uczniów, na budynku SP w Kamieniu wywieszono wielki transparent z napisem: „Protest, Dyrektora nie oddamy! Szybciej Wójta wysiudamy. Społeczność szkolna, mieszkańcy”. Zdjęcia transparentu mieszkańcy gminy Kamień zamieszczali na portalach społecznościowych. Jedni dyrektora wspierają, innym nie podoba się, że na transparencie zamieszczono podpis „mieszkańcy”, bo – jak mówią – wcale nie utożsamiają się z treścią protestu na budynku szkoły. Pytają, dlaczego dyrektor pozwolił wywiesić go w tym miejscu. Neckier przyznaje, że dotarły do niego sygnały, iż rodzice planują jakąś akcję z transparentami w jego obronie, ale szczegółów nie znał. Zapewnia, że nie widział, jak wywieszany był baner.
– To nie moja inicjatywa – mówi dyrektor Neckier, który ma pewne wątpliwości, co do przebiegu konkursu na dyrektora i wniósł o wgląd do dokumentów konkursowych.
Z kolei wójt Kandziora zapowiada, że skonsultuje się z prawnikami w kwestii zamieszczenia transparentu na budynku szkoły, stanowiącym własność gminy. Przyznaje jednak, że zrobi to tylko dla formalności.
– Gdybym ja przegrał wybory na wójta, przyjąłbym tę decyzję i nie pozwolił, aby mieszkańcy wywieszali tego typu banery – mówi Kandziora. (mo)