Chciał przekupić policjantów

Wyprzedzał na zakazie, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a kiedy policjantom udało się go zatrzymać, zaproponował im 200 zł łapówki. Teraz 36-letniemu kierowcy grozi do 10 lat więzienia.


W czwartek (11 maja) rano w Biskupicach policjanci ze świdnickiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę opla, który wyprzedzał na zakazie. Kierujący nie zatrzymał się i zaczął uciekać.
– Kiedy policjanci go zatrzymali, zaproponowali mu mandat w wysokości 50 zł. Poinformowali go również, że zostanie zatrzymane mu prawo jazdy i sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Wtedy mężczyzna włożył do etui dowodu rejestracyjnego banknot o nominale 200 zł i powiedział, że daje im pieniądze w zamian za odstąpienie od wystawienia mandatu i zatrzymania prawa jazdy – mówi mł. asp. Elwira Domaradzka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.
36-latek został zatrzymany i doprowadzony do świdnickiej komendy. Usłyszał już zarzut usiłowania wręczenia łapówki policjantom, do którego się przyznał. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Otrzymał też mandat za niestosowanie się do znaku drogowego. Zatrzymano mu również dowód rejestracyjny z powodu braku ważnych badań technicznych.
(opr. w)