Chciał zastawić cudzy rower

Poprosił kolegę o pożyczenie roweru, żeby podjechać do sklepu. Pojazdu nie zwrócił, a następnego dnia chciał go zastawić w lombardzie. Niebawem „obrotny” 16-latek trafi przed sąd rodzinny.

We wtorek (30 sierpnia) do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosili się rodzice pokrzywdzonego. Z relacji ich 17-letniego syna (z gm. Chełm) wynikało, że dzień wcześniej spotkał się on ze swoim 16-letnim kolegą. Pożyczył mu swój rower. Młodzieniec miał podjechać do sklepu i zaraz wrócić. Z danego słowa się jednak nie wywiązał. Następnego dnia rodzic oszukanego nastolatka zauważył 16-letniego złodziejaszka, idącego z rowerem w stronę lombardu.
– W tej sprawie przyjęte zostało zawiadomienie. Wartość strat oszacowano na kwotę 1600 złotych – informuje asp. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. – Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali go kilka ulic dalej. Rower został odzyskany i wrócił już do właściciela. Jak ustalili funkcjonariusze, młodzieniec wchodził już wcześniej w konflikt z prawem.
Młody cwaniak został przekazany pod opiekę matki. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich. (pc)