Chcieli linii, to je mają

Malowanie pasów na parkingu przy ul. Racławickiej

Starostwo Powiatowe zwróciło się do świdnickich kierowców z pytaniem, czy życzą sobie, aby na parkingach przy powiatowych ulicach wymalowane zostały linie wyznaczające miejsca postojowe. Zdecydowana większość uznała, że są potrzebne. Zgodnie z ich życzeniem, starostwo zleciło ich wymalowanie.


Wszystko zaczęło się od interpelacji radnej Edyty Lipniowieckiej (ŚWS), która powołując się na uwagi kierowców domagała się wymalowania takich linii na parkingu przy ul. Racławickiej. – Wielu kierowców, nie zważając na innych, parkuje tak, że zajmuje dwa miejsca – wskazywała radna, przekonując do swojego pomysłu.

Starostwo odpowiedziało, że przeprowadzi w tej sprawie specjalną ankietę i jeśli faktycznie większość będzie „za”, takie linie wymaluje. Swoje opinie mieszkańcy mogli wyrazić za pośrednictwem oficjalnej strony powiatu, na Facebooku lub drogą mailową. Ponad 90 proc. biorących udział w ankiecie, opowiedziało się za liniami.

Zgodnie z życzeniem mieszkańców, z początkiem czerwca powiat „wziął się” za ich malowanie na parkingach przy ulicy Racławickiej. Prace są finansowane ze środków na bieżące utrzymanie dróg. Starostwo zapewnia, że nie zapomni również o parkingach przy al. Armii Krajowej, choć tam linie pojawią się nieco później. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here