Chełm podzielony na obwody

Po wytyczeniu okręgów wyborczych, w związku z jesiennymi wyborami samorządowymi, przyszedł czas na podział obwodowych komisji wyborczych. W Chełmie, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie ich 34. Dwie kolejne komisarz wyborczy, jak co cztery lata, zlokalizuje w szpitalu i zakładzie karnym.

Chełmscy radni dopełnili formalności i podzielili miasto na 34 obwodowe komisje wyborcze. W porównaniu do ostatnich wyborów samorządowych niewiele się zmieniło. Liczba komisji jest taka sama. W dwóch przypadkach są nowe siedziby obwodowych komisji. I tak, komisja nr 23, która dotąd mieściła się w Centrum Handlowym „Wschód S.A.” przy ul. Hrubieszowskiej 102, pozostanie pod tym samym adresem, ale na wyborców będzie czekać w pomieszczeniach Państwowej Szkoły Muzycznej. – Przede wszystkim ważne jest to, że za lokale wyborcze znajdujące się w państwowych obiektach nie płacimy. Co innego, gdy mieszczą się w prywatnych budynkach – argumentował przewodniczący rady miasta, Zygmunt Gardziński.

W nowym miejscu będą głosować wyborcy włączeni do obwodu na 29 na osiedlu Słoneczne. Do tej pory komisja znajdowała się przy ul. Szymanowskiego 8, w lokalu należącym do firmy HSM sp. z o.o. z Zawadówki (była kaplica parafii pw. Świętej Rodziny). Ponieważ został on sprzedany, obwodową komisję wyborczą nr 29 przeniesiono do Przedszkola Montessori przy ul. Szymanowskiego 6.

Zmianie uległa również nazwa lokalu, w którym mieściła się dotąd obwodowa komisja wyborcza nr 1. Do tej pory wynajmowano go od firmy „Majami”, znajdującej się przy stacji paliw na ul. Włodawskiej. Obecnie właścicielem lokalu jest firma „Elmat”. – Wyborcy, którzy ostatnio oddawali swoje głosy w tym lokalu, nadal będą mogli tam głosować. Dla nich nic się nie zmienia – poinformował przewodniczący Gardziński.
Oprócz 34 obwodowych komisji wyborczych, które ustalili chełmscy radni, komisarz wyborczy będzie miał obowiązek utworzyć dwie dodatkowe komisje, pierwszą w szpitalu, drugą – w Zakładzie Karnym. (s)