Chełm się pobawi

Dni Chełma przez ostatnie lata były sztampowe i bardziej kojarzyły się z piciem piwa na deptaku niż dobrą zabawą. Władze miasta postanowiły to zmienić i zaproponować mieszkańcom inne wydarzenie – Festiwal Kolory Muzyki.
Impreza ma dotyczyć nie jednego, a trzech weekendów, i nie zabraknie na niej muzyki. W znacznie szerszym wydaniu.
W piątek 22 lipca, o godz. 19 na scenie wystąpi prawdziwa chełmska legenda sceny rockowej – zespół Rdza. Po nim przed publicznością pojawi się grupa Trabanda, a następnie niezwykle popularny zespół Enej, którego utwory takie jak np. „Symetryczno-liryczna”, „Kamień z napisem LOVE” czy „Tak smakuje życie” stale goszczą na antenach ogólnopolskich rozgłośni radiowych. W sobotę 23 lipca, o godz. 19 wystąpią 4 Pory Roq – chełmski zespół założony w 1993 roku, który jest laureatem wielu nagród na festiwalach i przeglądach. Tego samego dnia na scenie zobaczymy również jednego z najbardziej znanych polskich wykonawców muzyki country – grupę Babsztyl.
Kolejny weekend to spotkanie z muzyką pop-rock, blues i reggae. 29 lipca na scenie zobaczymy zespół Mister & Mister, a także Kamila Bednarka – obecnie najbardziej rozchwytywanego wykonawcy na polskiej scenie reggae. Sobota, 30 lipca, to z kolei uczta dla bluesmanów. Zobaczymy legendę chełmskiego świata muzyki – niedawno reaktywowany zespół Nienasycenie, a także grupę Nocna zmiana bluesa – znany w całej Polsce zespół, który od prawie 35 lat udowadnia, że „blues zawsze wygrywa”.
Ostatnia odsłona festiwalu rozpocznie się 5 sierpnia. Będzie to dzień dla miłośników disco polo z udziałem jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów tego gatunku muzyki – Zenka Martyniuka i zespołu Akcent. W piątkowy wieczór na scenie pojawi się również znany już chełmskiej publiczności zespół Ricco. W sobotni, i zarazem ostatni dzień Festiwalu Kolory Muzyki, scenę na placu Łuczkowskiego opanuje hip-hop. Pierwszy z koncertów należeć będzie do artystów związanych z wytwórnią easymonday records. Na scenie pojawią się: Łabędź, Kinga Pędzińska oraz Kajson X Davidek. Ostatnim wykonawcą będzie zaś Zeus – jeden z najpopularniejszych polskich raperów i hip-hopowych producentów muzycznych. (opr. mg)