Chełm stolicą zapasów

W uznaniu zasług chełmskich zapasów Polski Związek Zapaśniczy przyznał MKS Cement Gryf Chełm organizację prestiżowych imprez zapaśniczych. W Chełmie odbędą się mistrzostwa Polski juniorek i młodzieżowe mistrzostwa Polski w kategorii kobiet.


Już w najbliższą sobotę, 10 kwietnia, Chełm będzie gościł najlepsze zapaśniczki z terenu całej Polski. W Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Granicznej 2a, zostaną rozegrane mistrzostwa Polski juniorek (18-20 lat) i młodzieżowe mistrzostwa Polski (20-23 lata). Wśród najlepszych zawodniczek wystartują medalistki mistrzostw świata i Europy w tym mistrzyni świata Patrycja Gil. Nie zabraknie reprezentantek miejscowego klubu Cement Gryf, które do boju poprowadzi ubiegłoroczna brązowa medalistka mistrzostw Europy Anhelina Łysak.

Na podstawie wyników z chełmskich zawodów trenerzy reprezentacji narodowej ustalą składy na zbliżające się mistrzostwa Europy juniorek i w grupie młodzieżowej. Najlepsze zawodniczki zostaną nagrodzone medalami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów. Chełmskie zawody będą miały uroczystą oprawę z zachowaniem odpowiedniej ceremonii otwarcia, zakończenia oraz dekoracji medalistów. Zakończenie zawodów jest przewidywane około 15.30.

Z uwagi na pandemię w Miejskiej Hali Sportowej zabraknie niestety publiczności. Partnerami krajowego czempionatu są Województwo Lubelskie, Miasto Chełm i Polski Związek Zapaśniczy. Rywalizację najlepszych zapaśniczek będzie można zobaczyć w Internecie na stronie sportzona.pl. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here