Chełm stolicą żeńskich zapasów

Około 200 zapaśniczek z całej Polski w przyszłym tygodniu przyjedzie do Chełma by stoczyć pojedynki w ramach organizowanej przez urząd marszałkowski województwa lubelskiego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na starcie nie zabraknie reprezentantek Cementu Gryf Chełm.

Wydarzenie miało odbyć się w maju, jednak ze względu na pandemię koronawirusa konieczna była zmiana terminu. Zawody rozpoczną się 16 września. Na ten dzień zaplanowano akredytację i weryfikację sportsmenek, a następnie ważenie. 17 września w Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie odbędzie się uroczyste otwarcie imprezy, a zaraz po części oficjalnej zawodniczki stoczą pierwsze walki eliminacyjne i półfinałowe.18 września to z kolei gwóźdź programu, czyli walki finałowe, dekoracja zwycięzców i wyróżnionych oraz uroczyste zakończenie zawodów.

Fani sportu z naszego miasta będą mogli na żywo dopingować zawodników, jednak liczba miejsc na widowni – ze względu na pandemię – będzie ograniczona do ok. 250-300. Miejsca na widowni będą odpowiednio oznaczone. Przypominamy również o zachowaniu niezbędnego reżimu sanitarnego, czyli zakrywaniu ust i nosa podczas wejścia na teren hali oraz w trakcie przemieszczania się po obiekcie, a także zachowaniu dystansu społecznego.

To nie koniec sportowych emocji dla Chełmian. Już w październiku kolejna odsłona Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w naszym mieście. Tym razem na parkiecie Miejskiej Hali Sportowej rywalizować będą siatkarki z całego kraju. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-26 października. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here