Chełm w budowie

Centrum handlowe „Express Park” o pow. ponad 10 tys. m kw., „Galeria Chełm” między Lubelską, a Rejowiecką i osiedle „Cicha Dolina” przy Chełmońskiego. W Chełmie powstają inwestycje z udziałem prywatnego kapitału.

„Express Park” powstaje przy otwartej w ubiegłym roku „Castoramie”. W 2019 inwestor, rzeszowski przedsiębiorca Janusz Dec, ma w planach oddanie budynku o pow. 1300 m kw., zaś w przyszłym ma być gotowy obiekt o pow. 9 000 m kw. Nieoficjalnie mówi się, że ma tam znaleźć się m.in. sklep z artykułami AGD i RTV, „Media Markt”. Jakie konkretnie marki wynajmą powierzchnię handlową, dziś nie wiadomo.

Przy ul. Chełmońskiego ruszyła budowa osiedla „Cicha Dolina”. Mają tam powstać budynki wielorodzinne. Należącą niegdyś do Zarządu Dróg Miejskich działkę miasto sprzedało w ubiegłym roku.

Trwa również budowa „Galerii Chełm”. Wykonawca nie próżnuje, tempo prac jest dość wysokie. Centrum ma być gotowe na początek przyszłego roku. Jego powierzchnia to 17,5 tys. m kw.

Wszystkie te inwestycje są prywatnymi projektami, powstają bez udziału finansowego miasta, ale dzięki nim do kasy samorządu wpłyną dodatkowe fundusze z tytułu podatku od nieruchomości. Powstają też w miejscach, które od dawna proszą się o zagospodarowanie.

Warto również odnotować, że przy ul. Lubelskiej Agencja Mienia Wojskowego buduje kolejny blok dla żołnierzy chełmskiego garnizonu. W budynku zaplanowano 32 lokale, 16 dwupokojowych o pow. ponad 50 m kw. i 16 mieszkań trzypokojowych o pow. blisko 70 m kw. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here