Chełm wygrał po raz czwarty!

W ubiegły piątek 29 listopada w Miejskim Domu Kultury w Świdniku odbyło się wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2018/2019. Po raz czwarty z rzędu w klasyfikacji powiatów zwyciężyło miasto Chełm! Nad drugim Biłgorajem przewaga wyniosła blisko 700 punktów!


W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele urzędu marszałkowskiego w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz prezes Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Marian Sikorski. Uczestnikami byli wyróżnieni nauczyciele i dyrektorzy nagrodzonych szkół oraz członkowie zarządu LWSZS. Nagrodzono pierwszą dziesiątkę szkół w kategorii igrzyska dzieci, igrzyska młodzieży i licealiadę. Ale najważniejszą klasyfikacją była punktacja generalna powiatów. We współzawodnictwie sportowym w roku szkolnym 2018/2019 wzięło udział 668 szkół województwa lubelskiego. W kat. igrszyska młodzieży pierwszą nagrodę za zwycięstwo w rywalizacji gimnazjów za rok szkolny 2018/2019 odebrała Beata Duda-Kalisio, wicedyrektor SP nr 11 w Chełmie.

We współzawodnictwie powiatów po raz czwarty z rzędu zwyciężyło miasto Chełm, zdobywając 3 998,5 pkt. Puchar odebrał wiceprezydent Chełma Daniel Domoradzki, który po powrocie z uroczystości podkreślił, że zwycięstwo to zasługa przede wszystkim nauczycieli wychowania fizycznego oraz samych uczniów, którzy rywalizowali w poszczególnych dyscyplinach sportu. Chełmskie szkoły drużynowo odniosły zdecydowany triumf. Pozostałe miejsca zajęły: 2. Biłgoraj – 3 221,5 pkt., 3. Puławy – 3 000 pkt., 4. Biała Podlaska – 2 981,5 pkt., 5. Lubartów – 2 761 pkt., 6. Zamość – 2 687 pkt.

W kat. igrzyska dzieci pierwsze miejsce zajęła SP nr 7 w Świdniku, drugie – SP nr 3 Tomaszów Lubelski, a trzecie – SP nr 1 Biłgoraj. Na czwartym miejscu uplasowała się SP nr 8 w Chełmie (Beata Kawalec, Piotr Sadura, Emilia Wełna), a na ósmym – SP nr 5 w Chełmie (Ewa Jakubowicz-Machajska, Andrzej Worzanowski).

W igrzyskach młodzieży (dotychczasowe gimnazja) 1. miejsce zajęła SP nr 11 w Chełmie (Joanna Wojtaszek, Agnieszka Radelczuk, Grzegorz Gaj), drugie – SP nr 5 w Świdniku, a trzecie SP nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Na piątym miejscu uplasowała się SP nr 8 w Chełmie (Anna Chochół, Mariusz Koniuszewski).

W klasyfikacji licealiada górą była ZS w Lubartowie, drugie miejsce zajęło V LO w Lublinie, a trzecie – IV LO w Białej Podlaskiej. Na wysokim czwartym miejscu uplasowało się I LO w Chełmie (Teresa Mościcka, Marta Sadowska), dziewiąta lokata przypadła Zespołowi Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie (Cezary Stopa, Piotr Moliński), a na dziesiątej pozycji sklasyfikowano II LO w Chełmie (Zbigniew Niderla, Adam Kot). Lubelski Kurator Oświaty w trakcie uroczystości wyróżnił dyrektorów nauczycieli czołowych szkół i nauczycieli wychowania fizycznego. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here