Chełmianie w maratonie kresowym

Reprezentanci grupy Obst Team Chełm wzięli udział w kolejnym maratonie kresowym. Tym razem odbył się on w Drohicznie. Zawodnicy mieli do pokonania cztery rundy w okolicach miasta.
– Każda miała trzy podjazdy, w tym dwa wymagające, krótkie, ale sztywne, do centrum miasta – relacjonuje uczestnik imprezy Wiesław Wójtowicz. – Jeden dłuższy, szutrowy poza miastem. Oprócz podjazdów runda w Drohiczynie nie jest wymagająca, generalnie szutry
i droga wzdłuż Bugu. Jeden krótki, techniczny zjazd po wypłukanych kamieniach i powrót nad Bug. Całą rundę trzeba się oszczędzać na te trzy kluczowe podjazdy, gdzie zawsze dochodzi do ataków, ucieczek.
Oto wyniki chełmskich zawodników:
Maraton (60 km) – Wiesław Wójtowicz – 2. miejsce, w kat. open – 14; Sławomir Wełna – 10. miejsce, 41. open; Janusz Wolanin – 6. miejsce, 44. open; Patryk Wolanin – 3. miejsce w swojej kategorii, w kat. open – 57.
Półmaraton – Łukasz Prończuk – 18 miejsce w swojej kat., 59. miejsce w open; Wojciech Mróz – 24. miejsce w swojej kategorii, 76 w open, Grzegorz Kłudka – 27. miejsce w swojej kat., 89. w open; Łukasz Śniadówka – 29. miejsce w swojej kat., 95. – w open; Krzysztof Grajczyk – 31. w swojej kategorii, 99. w kat open; Grzegorz Skoczeń – 32. w swojej kategorii, 107. w open; Rafał Czapka – 34. w swojej kat., 111. miejsce w open; Zbigniew Kraska – 10 w swojej kat., 117. w open.
Kobiety – Katarzyna Błaszczak – 1. miejsce w swojej kat., 5. w open; Monika Wójtowicz – 2. miejsce w swojej kat., 11. miejsce w open.(red)