Chełmianie strzelali na Podlasiu

Zawodnicy Dragona Chełm wzięli udział w zawodach o puchar marszałka województwa podlaskiego, które odbyły się na strzelnicy w Białymstoku. Dla chełmskich strzelców było to pierwsze strzelanie w ogólnopolskiej rywalizacji w tym sezonie, a dla większości młodych zawodników, również pierwsze tej rangi.


W kategorii karabinu pneumatycznego seniorów brązowy medal zdobył Seweryn Jezierski. W juniorach z kolei minimalnie poza podium znalazł się Miłosz Drozda. Szósty w tej kategorii wiekowej był Damian Siedlecki, ósmy – Igor Czechowski. Miejsce dziewiąte zajął Bartosz Kaczorowski, zaś jedenaste – Przemysław Czeryna. W rywalizacji młodzików, w konkurencji strzelaniu z karabinu, czwarte miejsce zajęła Zuzanna Czerwińska, a szósta była Gabriela Szarpak.

Największą niespodziankę sprawiła jednak Zuzanna Czerwińska swoim awansem z lokaty najlepszej młodziczki do finału turnieju. Rywalizując m.in. z medalistami mistrzostw Europy, Polski oraz członkami kadry narodowej, zajęła miejsce ósme. Warto podkreślić, że mimo iż był to pierwszy finał strzelany przez Zuzannę na zawodach, to wykazała się w nim dobrą postawą, przygotowaniem, oraz – przede wszystkim – opanowaniem. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here