Chełmianin doradcą premiera

Jakub Banaszek to pierwszy chełmianin będący doradcą premiera RP. Oprócz tej nominacji Banaszek nadal jest pełnomocnikiem wojewody lubelskiego ds. rozwoju służby zdrowia.

Pochodzący z Chełma Jakub Banaszek pnie się na polityczne wyżyny. Ostatnio został powołany na stanowisko doradcy premiera Mateusza Morawieckiego. Będzie odpowiadał m.in za sprawy ochrony zdrowia i województwa lubelskiego. To pierwszy chełmianin, będący doradcą Prezesa Rady Ministrów. Dla naszego regionu to szczególnie cenne i istotne, tym bardziej, że wicemarszałkiem Sejmu została niedawno Beata Mazurek, liderka chełmskiego PiS. Dla Chełma i całej Lubelszczyzny oznacza to nowe perspektywy i możliwości rozwoju.
Jakub Banaszek przyznaje, że nominacja to dla niego wielki zaszczyt, zaufanie, ale także duża odpowiedzialność.
– Przed nami wiele wyzwań i jeszcze więcej pracy na rzecz Chełmszczyzny – mówi Banaszek. – W ciągu kilku najbliższych dni poinformujemy o planowanych inicjatywach na rzecz mieszkańców Chełma i powiatu chełmskiego.
J. Banaszek nadal będzie pełnił funkcję pełnomocnika wojewody lubelskiego ds. rozwoju służby zdrowia. W latach 2015 – 2017 był doradcą ministra zdrowia. (der)