Chełmianka buduje zespół

Pierwszy sparing ma za sobą trzecioligowa Chełmianka. Podopieczni Tomasza Złomańczuka ulegli w Świdniku tamtejszej Avii 2:3 (1:2). Klub podpisał pierwsze kontrakty z zawodnikami. W środę 20 lipca chełmski zespół zmierzy się z rezerwami Motoru Lublin, prowadzonymi przez doskonale znanego w Chełmie Artura Bożyka.


Wiadomo już, że zespół Chełmianki w nowym sezonie będzie grał pod szyldem nowo powołanej przez miasto spółki Chełmski Klub Sportowy. W minionym tygodniu klub podpisał kontrakty z pierwszymi zawodnikami, którzy grali w Chełmie w minionym sezonie. W drużynie trenera Tomasza Złomańczuka zostali: Paweł Myśliwiecki, Krystian Wójcik, Piotr Piekarski, Michał Budzyński, Jakub Bednara, Patryk Czułowski i Grzegorz Bonin.

– Zależało mi, żeby ci zawodnicy pozostali w zespole, bo wokół nich będzie można budować ekipę na nowy sezon – przekonuje trener Złomańczuk.

W ciągu najbliższych kilku dni okaże się, czy w chełmskiej drużynie będzie dalej grał Kacper Wiatrak. Co prawda zawodnikowi skończyło się wypożyczenie z Radomiaka, ale klub z ekstraklasy zapewnił, że jest w stanie przedłużyć wypożyczenie. Wiatrakiem interesuje się jednak klub z drugiej ligi i ma on wziąć udział w trzydniowych testach. – Kacper chce grać w piłkę, a nie siedzieć na ławce rezerwowych. Jeśli uzna, że w klubie z II ligi będzie miał niewiele szans pokazania swoich umiejętności, wróci do nas – mówi trener Tomasz Złomańczuk.

Chełmianka testuje kilkunastu zawodników, m.in. dwóch bramkarzy w wieku młodzieżowców. – Jednym jesteśmy poważnie zainteresowani, bo chłopak ma dobre warunki fizyczne, grał już w seniorach i dobrze prezentuje się na treningach. Drugiemu musimy się jeszcze przyjrzeć – podkreśla szkoleniowiec chełmskiej drużyny.

W treningach uczestniczą też nowi zawodnicy, kandydaci do gry w defensywie. – W zasadzie linię obrony musimy zbudować od podstaw, bo został tylko Michał Budzyński. Jest kilka opcji, niewykluczone, że wzmocni nas zawodnik z dużym trzecioligowym doświadczeniem. Testujemy też graczy na pozycje wahadłowych, bo zamierzamy grać podobnym systemem, jak w ubiegłym sezonie. Widziałbym tutaj młodzieżowców i jeden z zawodników, którzy trenują z nami od początku, zapewne zostanie w drużynie – podkreśla trener Złomańczuk.

Z chełmskim zespołem ćwiczy też testowany napastnik. – To chłopak z niższej ligi, ale dobrze się prezentuje i chcemy dać mu szansę gry na poziomie trzecioligowym – twierdzi szkoleniowiec Chełmianki. – Mam nadzieję, iż lada dzień podpisze kontrakt z naszym klubem.

Chełmianka na pewno będzie też chciała pozostawić w kadrze pierwszej drużyny wychowanków Niedźwiadka Chełm, z którym klub ma podpisaną umowę o współpracy. – Od jakiegoś czasu trenują z nami Daniel Mazurek i Michał Jeż. W poniedziałek dołączy 17-letni Oliwier Konojacki, wypożyczony w minionym sezonie do Górnika Łęczna do zespołu, który grał w Centralnej Lidze Juniorów – twierdzi trener Złomańczuk.

W ubiegłą sobotę Chełmianka zagrała pierwszy sparing. W Świdniku jej rywalem była miejscowa Avia. Zespół Tomasza Złomańczuka przegrał 2:3 (1:2). W pierwszej połowie gola na 1:1 pięknym strzałem z rzutu wolnego zdobył Krystian Wójcik. W drugiej części gry z kolei bramkę na 2:3 w 85 min. strzelił Paweł Myśliwiecki.

– Po tym sparingu kilku zawodnikom podziękowałem. Niestety, na dziś nie prezentują trzecioligowych umiejętności, ba, nawet nie rokują nadziei, że w ciągu kilku tygodni wejdą na wyższy poziom. Na kolejnych zajęciach spodziewamy się następnych zawodników do testowania. W środę 20 lipca zagramy sparing z Motorem II Lublin i chciałbym w tym meczu sprawdzić innych kandydatów do gry w naszej drużynie – mówi T. Złomańczuk.

Z kolei w sobotę 23 lipca o 11.00 na Stadionie Miejskim w Chełmie zespół Chełmianki zagra mecz kontrolny z Tomasovią Tomaszów Lubelski. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here