Chełmianka trafiła na Rekord

Rekord Bielsko-Biała będzie przeciwnikiem piłkarzy Chełmianki w pierwszej rundzie Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Tomasza Złomańczuka mecz rozegrają na wyjeździe, najprawdopodobniej w środę 31 sierpnia. Sam szkoleniowiec nie jest zadowolony z losowania.


Losowanie par Fortuna Pucharu Polski na szczeblu centralnym odbyło się w piątek 29 lipca w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. W roli „sierotki” wystąpił Marcin Stefański, sekretarz Związku. W jednej z 56 kul znajdowała się Chełmianka Chełm, zdobywca Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego. Wylosowana została jako ostatnia. Jej przeciwnikiem został trzecioligowy Rekord Bielsko-Biała, występujący w grupie śląsko-opolsko-dolnośląsko-lubuskiej. Ubiegłoroczny sezon pucharowy rywal Chełmianki zakończył na wysokim czwartym miejscu. Trzecia grupa trzeciej ligi, w której grają śląskie drużyny, jest uważana, za najsilniejszą.

Mecz Chełmianka rozegra niestety w Bielsku-Białej. Drużyna będzie miała do pokonania ponad 500 km w jedną stronę. Spotkanie odbędzie się najprawdopodobniej w środę 31 sierpnia. Zespół na mecz uda się dzień wcześniej. Z losowania nie jest zadowolony trener chełmskiej drużyny, Tomasz Złomańczuk. – Wolelibyśmy z takim przeciwnikiem mimo wszystko zagrać w Chełmie – mówi szkoleniowiec Chełmianki. – Czeka nas bardzo długa podróż, a trzy dni po meczu w Bielsku-Białej rozegramy ligowe wyjazdowe spotkanie z Cracovią II w Rącznej, oddalonej od Chełm o ponad 400 km.

Trener Złomańczuk zapowiada, że jego zespół zamierza poważnie potraktować pucharowe rozgrywki, choć zdaje sobie sprawę, że drużyna Rekordu nie będzie łatwym przeciwnikiem. – Chcemy pojechać do Bielska i wygrać, by awansować do kolejnej rundy. Wtedy byłaby szansa zagrać w Chełmie z dużo mocniejszym rywalem – podkreśla szkoleniowiec Chełmianki.

Udział w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski wiąże się też z konkretnymi gratyfikacjami finansowymi. Zespół, który odpadnie w pierwszej rundzie, dostanie z kasy PZPN 15 tys. zł. Za odpadnięcie w drugiej rundzie, czyli 1/16 finału, Związek płaci 45 tys. zł, a w trzeciej rundzie 1/8 finału – 90 tys. zł. Zwycięzca Fortuna Pucharu Polski w sezonie 2022/2023 zgarnie aż 5 mln zł!  (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here