Chełmianka wybrała władze

Skończyła się trzyletnia kadencja władz Chełmskiego Klubu Sportowego Chełmianka. W miniony piątek 3 grudnia na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym członkowie dokonali wyboru nowego składu rady nadzorczej na kolejną kadencję. Rada z kolei powołała nowy zarząd.


Rada Nadzorcza ChKS Chełmianka składa się z dziewięciu osób. Znaleźli się w niej: Jacek Skwaroń – przewodniczący, Andrzej Bielecki i Witold Radwański – wiceprzewodniczący oraz Piotr Chorągiewicz, Piotr Kowalewski, Jerzy Piskorski, Mateusz Bida, Tomasz Sokołowski i Marcin Stopa. Zarząd klubu będzie funkcjonował w trzyosobowym składzie: Grzegorz Gardziński – prezes, Krzysztof Zieliński – wiceprezes ds. sportowych i Henryk Nowak – wiceprezes ds. organizacyjnych.

Grzegorz Gardziński kieruje klubem nieprzerwanie od 19 lat. Stery w Chełmiance objął z początkiem 2003 roku.

Zarząd podsumował kadencję pod względem sportowych wyników. Przez ostatnie trzy lata Chełmianka odniosła największe w historii sukcesy. W sezonie 2020/2021 zajęła drugie miejsce w rozgrywkach III ligi, najwyższe w historii, zaś w 2019 roku zdobyła Puchar Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej i awansowała do rozgrywek centralnych. Tam pokonała w 1/32 finału Znicz Pruszków, a w 1/16 przy wypełnionych po brzegach trybunach po dobrej grze uległa ekstraklasowej Lechii Gdańsk 0:2. Obecnie zespół znajduje się w ścisłej czołówce III ligi, z dwoma punktami straty do liderującej Cracovii II. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here