Chełmianka wzmacnia się

Trzech kolejnych zawodników pozyskał Chełmski Klub Sportowy Chełmianka. W ostatnich dniach zarząd klubu podpisał umowy z dwoma młodzieżowcami i pomocnikiem.

Chełmianka w przerwie letniej pozyskała już sześciu nowych piłkarzy. Jak informowaliśmy, barwy chełmskiego klubu w sezonie 2016/2017 będą reprezentować: Paweł Jabkowski (Wisław Puławy), Michał Budzyński (Włodawianka), Daniel Chariasz (Start Krasnystaw). Do nich dołączyli kolejni trzej zawodnicy. Są to: Mateusz Filipczuk (Orion Niedrzwica Duża), Przemysław Banaszak (Hetman Żółkiewka) i Hubert Kotowicz (Górnik Łęczna). Pierwsi dwa to młodzieżowcy.
Mateusz Filipczuk jest lewoskrzydłowym. Ma 20 lat, w Orionie grał przez dwa sezony. – Jest to uzdolniony zawodnik, z dobrym dryblingiem, a przede wszystkim niesamowitym zdrowiem do biegania – podkreśla Artur Bożyk, trener Chełmianki.
Przemysław Banaszak jest z kolei wychowankiem Hetmana Żółkiewka. Pierwsze kroki w seniorskiej piłce stawiał jeszcze w III lidze, w której Hetman grał w sezonie 2014/2015. Ostatnią rundę leczył kontuzję barku. – Z Przemkiem wiążemy spore nadzieje. Jest to zawodnik o dużym potencjale – mówi szkoleniowiec chełmskiej drużyny. Przemysław Banaszak najlepiej czuje się grając w ataku. Ma 19 lat.

Kolejny pozyskany przez Chełmiankę zawodnik, 22-letni Hubert Kotowicz, ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Lewarcie Lubartów. – Jego kartę zawodniczą ma Górnik Łęczna. Jestem przekonany, że Hubert będzie naszym dużym wzmocnieniem. Może on grać zarówno na boku obrony, jak i w pomocy – twierdzi Artur Bożyk.
To nie koniec wzmocnień chełmskiej drużyny. Zarząd klubu i szkoleniowiec prowadzą rozmowy jeszcze z innymi graczami. Niewykluczone, że w najbliższych dniach do Chełmianki przyjdą kolejni zawodnicy. – Potrzebujemy przede wszystkim zawodnika do środka pola, kreatywnego, a także bocznych obrońców. Przydałby się jeszcze jeden piłkarz do środka defensywy – mówi Artur Bożyk.
W poniedziałek, 4 lipca, Chełmianka wznowi treningi. Zespół będzie przygotowywał się do pucharowego spotkania z Olimpią Zambrów, które odbędzie się w sobotę 16 lipca w Chełmie o godz. 17.00. W dniach 13-16 bm. drużyna Chełmianki będzie przebywała na krótkim obozie w Zwierzyńcu.(red)