Chełmianka z medalem mistrzostw Europy

Paulina Zielińska z Agrosu Chełm została brązową medalistką mistrzostw Europy juniorów w lekkoatletyce! Impreza odbyła się w Boras w Szwecji.


Tydzień temu pisaliśmy, że już po zamknięciu tamtego wydania naszej gazety (w niedzielę wieczorem, 21 lipca) Paulina Zielińska z Agrosu Chełm, podopieczna Damiana Leszczyńskiego, miała szansę powalczyć o medal mistrzostw Europy juniorów w lekkoatletyce. Paulina świetnie pobiegła z koleżankami w eliminacjach sztafety 4 razy 400 m w efekcie, czego polska drużyna awansowała do biegu finałowego.

W tym, który odbył się właśnie wieczorem 21 lipca, chełmianka już jednak nie wystartowała. Trener kadry lekkoatletek postawił na Aleksandrę Formellę, Sarę Neumann, Aleksandrę Wsołek i Susane Lachele. Polki świetnie spisywały się na poszczególnych zmianach i ostatecznie rzutem na taśmę wywalczyły brązowy medal. Nasze zawodniczki wyprzedziły reprezentantki Węgier o 0,18 sekundy.

Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Wielkiej Brytanii wyprzedzając drugie Białorusinki o 4 sekundy. Polska sztafeta straciła do Białorusi 0,07 sekund! Zielińska, choć w finałowym biegu nie wystartowała, i tak otrzymała brązowy medal. Brawo! (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here