Chełmianka znów gubi punkty

WISŁA SANDOMIERZ – CHEŁMIANKA CHEŁM 2:2 (1:2)

1:0 – Abate (20), 1:1 – Bobrov (37), 1:2 – Knap (43), 2:2 – Abate (56 karny).

CHEŁMIANKA: Ciołek – Nowak, Bobrov (59 Stępień), Marchuk (70 Myśliwiecki), Kulynych (70 Futa), Mroczek, Szwed, Wójcik (58 Czułowski), Szczodry, Piekarski, Knap. Trener – Artur Bożyk.

Niestety. Wydłuża się seria meczów Chełmianki bez zwycięstwa. Remis w Sandomierzu, z niżej notowaną Wisłą, to już szóste z kolei spotkanie, w którym podopieczni Artura Bożyka nie wywalczyli kompletu punktów. Ostatni raz wygrali 18 marca, kiedy po bramce Pawła Myśliwieckiego z rzutu karnego pokonali 1:0 Orlęta Radzyń Podlaski. W niedzielnym starciu z Wisłą mieli przewagę, ale byli nieskuteczni. – Początek meczu był taki jaki sobie zakładaliśmy, do 20 minuty stworzyliśmy trzy groźne sytuacje pod bramką Wisły, ale zabrakło zimnej krwi – mówi Artur Bożyk, trener Chełmianki. Zamiast strzelić gola, goście go stracili. – Przytrafił się nam prosty błąd, sami sprokurowaliśmy tą bramkę – przyznaje Bożyk. Na 1:0 trafił Lionel Abate. Co ciekawe przyjezdnych to jednak nie podłamało.

Przeciwnie, wciąż grali swoje i atakowali. W końcówce pierwszej połowy ich upór został nagrodzony. – Sporo graliśmy skrzydłami i wywalczyliśmy dwa rzuty wolne, po których zdobyliśmy dwa gole – mówi Bożyk. Wyrównał, strzałem głową Volodymyr Bobrov, w 43 minucie prowadzenie Chełmiance dał Jakub Knap. Po przerwie to goście wciąż mieli przewagę, ale znów wróciły koszmary z początku meczu i znów podopieczni Artura Bożyka razili nieskutecznością.

Mało tego, Wisła zdobyła bramkę wyrównującą. W 55 minucie Bobrov, według sędziego, sfaulował we słanym polu karnym jednego z zawodników z Sandomierza, i sędzia wskazał „na wapno”. Rzut karny pewnie wykorzystał Abate. Szkoda kolejnych straconych punktów bo Chełmianka była w tym meczu po prostu lepszym zespołem. Tymczasem naszego III-ligowca w kolejny weekend czeka piekielnie ciężkie zadanie. 6 maja, ChKS zagra na wyjeździe z liderem, Wieczystą Kraków, prowadzoną przez byłego reprezentanta Polski Wojciecha Łobodzińskiego. Nawet o remis będzie trudno, tym bardziej, że Chełmianka zagra bez pauzujących za kartki Nowaka i Piekarskiego. (kg)