Chełmianki na Queen of Poland

Chełmianki Angelika Rudzka i Oliwia Fijałkowska będą reprezentowały Lubelszczyznę w ogólnopolskim finale konkursu Queen of Poland. Nasze krajanki znalazły się wśród siedmiu laureatek konkursu Queen Województwa Lubelskiego, który odbył się 31 marca w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

O tytuł walczyło 12 pań z całego regionu. Nikt ich nie pytał o stan cywilny czy narodowość (jak w przypadku wyborów miss) ani w praktyce o wiek – w tym konkursie mogą startować panie w przedziale 16-28 lat. Dla jurorów nie są ważne idealne wymiary czy sylwetka pań, w ocenie jest istotne piękno ciała, ale i ducha.
W myśl tych reguł, tytuł „Queen Województwa Lubelskiego” otrzymała 20-letnia Patrycja Kurkiewicz z Lublina, studiująca prawo i zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. Jej wymiary: wzrost 176 cm, wymiary 90-65-90 cm. W nagrodę pojedzie na wycieczkę do Lwowa. Pierwszą wice-Queen została także lublinianka, 19-letnia Karolina Piszewska – 176 cm (84-63-86) studentka dziennikarstwa, a drugą – Angelika Rudzka z Chełma – 19 lat, 167 cm (90-65-92) studiująca animację kultury w dziedzinie teatru i tańca – obie z UMCS. Wśród siedmiu piękności, które uzyskały prawo reprezentowania Lubelszczyzny w finale ogólnopolskim, znalazła się również Oliwia Fijałkowska z Chełma, 19 lat, 175 cm (86-65-93) Wybory lubelskiej Queen zorganizowała agencja Art Models z Lublina. (mar)