Chełmska Husaria gra dalej

W miniony weekend rozegrano rundę wstępną okręgowego Pucharu Polski w piłce nożnej. W pierwszych zmaganiach uczestniczyły amatorskie drużyny. Podobnie jak w ubiegłym roku, również i tym razem, największym zainteresowaniem cieszył się występ Chełmskiej Husarii, złożonej z byłych zawodników Chełmianki.


Chełmska Husaria pokonała na stadionie miejskim w Chełmie Vojsławię Wojsławice 4:1 (1:0). Prowadzenie zdobył Arkadiusz Słomka w 37 min., zdobywając gola z rzutu karnego. Wynik w 48 min. podwyższył Radosław Ciołek. W 50 min. Grzegorz Kliszcz strzelił kontaktową bramkę dla Vojsławii, ale ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do Chełmskiej Husarii. W 80 min. na listę strzelców wpisał się Krzysztof Ruszkiewicz, a wynik spotkania w 84 min. precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego ustalił 45-letni Sławomir Tatysiak.

W kolejnej rundzie Pucharu Polski Chełmska Husaria zagra z Bratem Cukrownik Siennica Nadolna. Spotkanie najprawdopodobniej odbędzie się już w najbliższą środę 14 sierpnia o 17.00 w Chełmie.

Husaria zagrała w składzie: Suchocki – Konojacki (56 Welter), Ciechoński, Neckar, Kogut, Klempka (58 Ruszkiewicz), Słomka, Wyrostek (62 Leśnicki), Król, Tatysiak, Ciołek (62 Skubisz). (r)