Chełmski „Retro Fest” Diamentem Kultury Województwa Lubelskiego

Chełmianie zrazu polubili plenerową imprezę w klimacie lat 20. i 30-tych

Organizowany przez Chełmski Dom Kultury Festiwal Muzyki Rozrywkowej Dwudziestolecia Międzywojennego „Retro Fest” został laureatem Konkursu „Diamenty Kultury Województwa Lubelskiego”.

Festiwal już na dobre wpisał się w kalendarz chełmskich imprez kulturalnych, a Chełmianie od pierwszej od razu polubili plenerową imprezę w klimacie lat 20. i 30. Podróż do okresu dwudziestolecia międzywojennego zawsze gromadzi mnóstwo uczestników zabawy, a płynące ze sceny dźwięki swingu, tanga i miejskiego folkloru porywają na „parkiet” niejedną parę. Chełmianie wiedzą, że Festiwal Muzyki Rozrywkowej Dwudziestolecia Międzywojennego Retro Fest jest wyjątkowy, a teraz zostało to oficjalnie potwierdzone, bo „Retro Fest” został laureatem Konkursu „Diamenty Kultury Województwa Lubelskiego”.

– Zaszczyt i radość nie do opisania! Znaleźć się w gronie tak znamienitych twórców i inicjatyw kulturalnych! To dla nas prawdziwy powód do dumy – cieszą się w Chełmskim Domu Kultury. – Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy współtworzą Retro Fest – artystom, organizatorom, partnerom oraz naszej niezastąpionej publiczności. To dzięki Wam duch dwudziestolecia międzywojennego wciąż żyje, tańczy i śpiewa.

Galę Finałową Konkursu „Diamenty Kultury Województwa Lubelskiego” zaplanowano 15 maja. Tymczasem tegoroczna edycja „Festiwalu Muzyki Rozrywkowej Dwudziestolecia Międzywojennego Retro Fest” w Chełmie odbędzie się 7-9 sierpnia. (opr. mo)