Chełmskie firmy liderami innowacji

Znamy laureatów IV edycji konkursu „Lider Innowacji 2020”. Wśród nagrodzonych znalazły się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, a wszystkich wyróżnionych łączą nowoczesne rozwiązania, skuteczne wykorzystywanie unijnego wsparcia oraz działalność na terenie województwa lubelskiego. W kategorii Informatyka i Automatyka zwyciężyła firma STAL-BUD Wiesław Nastaj z Chełma a nagrodę specjalną „Lidera Liderów Innowacji” otrzymała firma Pro-Project Henryk Kartaszyński z Okszowa, pokonując wszystkich siedemnastu laureatów dotychczasowych edycji konkursu.

Wyniki konkursu poznaliśmy w czwartek podczas konferencji online zorganizowanej przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości. Konkurs był rozstrzygany w czterech kategoriach, do których po trzech finalistów nominowała kapituła konkursu, a zwycięzców konkursu wybierali Internauci, którzy od 5 do 16 października mogli wziąć udział w głosowaniu za pośrednictwem Facebooka na profilu Lubelskie Fundusze Europejskie. W kategorii „Informatyka i Automatyka” najlepsza okazała się chełmska firma „STAL-BUD Wiesław Nastaj” za projekt „Udoskonalenie procesu produkcyjnego oraz dywersyfikacja oferty jako rezultat wdrożenia wyników prac B+R w STAL-BUD Wiesław Nastaj” pokonując m.in. lubelską Sigmę SA. Inna z naszych firm – Browar Jagiełło – była nominowana w kategorii „Energetyka niskoemisyjna”, ale internauci przyznali zwycięstwo spółkce „B4 BARTECKI” z Tomaszowa Lubelskiego.

Najbardziej prestiżowe wyróżnienie „Lidera Liderów 2020” przypadło za to firmie Pro-Project Henryk Kartaszyński z podchełmskiego Okszowa za projekt „Rozwój PRO-PROJECT poprzez uruchomienie produkcji innowacyjnego fantomu Pro-CT mk II do kontroli jakości aparatów tomograficznych”. Kapituła przyznała je najlepszemu jej zdaniem spośród wszystkich siedemnastu laureatów dotychczasowych edycji konkursu. Opracowany przez Pro-Projekt fantom służy do kontroli jakości urządzeń diagnostycznych stosowanych w tomografii komputerowej.

Pro-Project jest jedynym w Polsce przedsiębiorstwem, które produkuje przyrządy do testowania aparatury diagnostycznej wykorzystywanej w stomatologii, radiografii, fluoroskopii, angiografii, mammografii, tomografii komputerowej, rezonansie magnetycznym, medycynie nuklearnej, ultrasonografii i radioterapii. Firma jest już światowym potentatem oraz prężnie rozwija się nie tylko na rodzimym rynku, ale także na arenie międzynarodowej. Dowodem na to są zdobyte patenty oraz rozległa sieć dystrybucji w ponad 110 krajach oraz mnóstwo zdobytych nagród i wyróżnień. (bs)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here