Chełmskie zapaśniczki najlepsze w kraju!

Dziewczęta z Cementu Gryf Chełm zostały mistrzyniami Polski w zapasach w grupie juniorek.

Lublin na długo pozostanie w pamięci młodych zapaśniczek Cementu Gryf. To właśnie w tym mieście odbyły się ostatnio najważniejsze tegoroczne zawody dla grupy juniorek w zapasach (18-20 lat), czyli mistrzostwa Polski. Podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa wśród 38 klubów z terenu całego kraju, zdobyły największą ilość medali (6) i tytuł drużynowego mistrza Polski.

Indywidualnie ze złotym medalem do Chełma wróciły: Olha Padoshyk, Alicja Nowosad oraz Daniela Tkachuk. Drugie miejsce i srebro wywalczyła Wiktoria Kamela, a brąz przypadł Monice Dadas i Nikoli Skóra. Województwo lubelskie, w skład którego weszła m.in. ekipa Cementu Gryf, zajęła też pierwsze miejsce w klasyfikacji województw. (kg)