Chętny tylko Remondis

Świdnicki ratusz rozstrzygał w minionym tygodniu przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta. Do postępowania podobnie jak w latach ubiegłych zgłosiła się tylko jedna firma – Remondis sp. z o.o., w której miasto ma mniejszościowy pakiet udziałów.


Pod koniec listopada 2020 Urząd Miasta Świdnik ogłosił, że szuka firmy, która zajmie się odbiorem i wywozem odpadów komunalnych z miasta. Do postępowania, tak jak poprzednio, przystąpiła tylko firma Remondis oferując cenę 12 127 007,55 zł.

Jak zaznaczają przedstawiacie ratusza, jest to kwota o ok. 100 tys. zł niższa od tej przewidzianej na ten cel w budżecie, a oprócz ceny, wśród kryteriów uwzględniono również aspekt ekologiczny, czyli częstotliwość czyszczenia i dezynfekcji pojemników na odpady oraz aspekt społeczny – przeprowadzenie w miejskich placówkach oświatowych akcji promującej selektywną zbiórkę odpadów.

Umowa z Remondisem będzie obowiązywała do końca tego roku. Od stycznia mieszkańcy Świdnika płacą drożej za wywóz odpadów. Przypomnijmy opłata śmieciowa została podniesiona z 25 zł na 30 zł od osoby.

Na zniżki mogą liczyć rodziny wielodzietne (zniżka 6 zł od osoby) i mieszkańcy domów jednorodzinnych, którzy zagospodarowują bioodpady we własnym zakresie (o 4 zł mniej od osoby). (w)