Chłopcy z Ogniwa z pucharem dyrektora

Ogniwo Wierzbica

Ogniwo Wierzbica zwyciężyło w halowym turnieju piłki nożnej chłopców z rocznika 2008 o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie. Drugie miejsce zajął zespół Frassati Fajsławice, a trzecie Niedźwiadek I Chełm.

Turniej odbył się w Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie w ubiegłą sobotę przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z obostrzeniami epidemicznymi. Rywalizowano w dwóch grupach eliminacyjnych. Zwycięzcą został zespół Ogniwa Wierzbica, choć podopieczni Jacka Kłosa nienajlepiej rozpoczęli turniejowe zmagania. Na początek przegrali 0:3 z Frassati Fajsławice, jednak z każdym meczem spisywali się coraz lepiej aż dotarli do finału. W nim wzięli rewanż na Frassati, wygrywając 2:1. Królem strzelców turnieju został Szymon Sałaga z Frassati, najlepszym zawodnikiem Bartłomiej Ugarenko z Ogniwa, a najlepszym bramkarzem Krystian Semeniuk z Niedźwiadka. Oto wyniki wszystkich spotkań turnieju:

Grupa A: Niedźwiadek I Chełm – Niedźwiadek III Chełm 5:1, Victoria Żmudź – Unia Rejowiec 4:1, Niedźwiadek I – Victoria 3:2, Niedźwiadek III – Unia 3:1, Niedźwiadek I – Unia 3:2, Niedźwiadek III – Victoria 1:4.

1. Niedźwiadek I 3 9 11-5
2. Victoria 3 6 10-5
3. Niedźwiadek III 3 3 5-10
4. Unia R. 3 0 4-10

Grupa B: Niedźwiadek II – Astra Leśniowice 1:3, Frassati Fajsławice – Ogniwo Wierzbica 3:0, Niedźwiadek II – Frassati 0:2, Astra – Ogniwo 0:4, Niedźwiadek II – Ogniwo 4:4, Astra – Frassati 2:8.

1. Frassati 3 9 13-2
2. Ogniwo 3 4 8-7
3. Astra 3 3 5-13
4. Niedźwiadek II 3 1 5-9

Faza finałowa: Półfinały o miejsca V-VIII: Niedźwiadek III – Niedźwiadek II 3:8, Unia R. – Astra 3:4. Półfinały o miejsca I-IV: Niedźwiadek I – Ogniwo 2:5, Victoria – Frassati 2:4. Mecz o miejsce 7: Unia R. – Niedźwiadek III 3:1, mecz o miejsce 5: Niedźwiadek III – Astra 0:3, o miejsce 3: Niedźwiadek I – Victoria 3:1. Finał: Ogniwo – Frassati 2:1.
Klasyfikacja końcowa: 1. Ogniwo Wierzbica, 2. Frassati Fajsławice, 3. Niedźwiadek I Chełm, 4. Victoria Żmudź, 5. Astra Leśniowice, 6. Niedźwiadek II, 7. Unia Rejowiec, 8. Niedźwiadek III. (kg)