Chłopski bal

Kilkuset gości bawiło się na IV Powiatowym Balu Chłopskim, który odbył się 21 stycznia w Hotelu „Regent” w Pawłowie. Chłopem roku został Bogdan Karwat z Siedliszcza a Babą Roku wybrano Elżbietę Wagner z Wólki Leszczyńskiej.

Biesiadę uświetniły zespoły „Pawłowianki” z Pawłowa, „Echo” z Gołębia, „Lwowska Fala” ze Lwowa oraz zespół „Remix” z Chełma. Przy okazji Balu rozstrzygnięto konkursy na najlepsze chłopskie „ciacho”. Pierwsze trzy miejsca zajęły: tort Magdaleny Walczek, karpatka Pawła Kargula oraz piernik z marmoladą Agnieszki Siwek. W konkursie na najlepszą „pędzonkę” wybrano nalewkę malinową Marzeny Demczuk, nalewkę winogronową Stanisławy Golczewskiej i nalewkę pigwową Haliny Rzepeckiej.
Najlepszą „wędzonkę” przygotowały Marzenna Kieliszek (palcówka wereszczańska), Tomasz Ścibak (kiełbasa i kabanosy) oraz Bronisława Hryniuk (kotlety rybne z warzywami). Ale gwoździem balu były wybory. Zieloną Miss została Justyna Kiryczuk z Dorohuska, Królem Balu – Andrzej Palik z Ochoży w gminie Wierzbica, Królową Balu – Justyna Moradewicz z Rejowca. Chłopem Roku został Bogdan Karwat z Siedliszcza a Babą Roku – Elżbieta Wagner z Wólki Leszczańskiej gmina Żmudź. (bf)