Choć słota, wre robota

Na skwerze przy ul. Głowackiego w ubiegły piątek trwały ostatnie prace wykończeniowe

Skwer przy ul. Głowackiego w Świdniku zmienia swoje oblicze. Wkrótce w mieście przybędzie też nowych chodników. Pojawią się przy Witosa 1b i Kosynierów 6b oraz – najprawdopodobniej – także wzdłuż szpitala przy ul. Leśmiana. To nie koniec drobnych inwestycji, które miasto zaplanowało jeszcze na ten rok.


Mimo jesiennej słoty świdniccy drogowcy zakasali rękawy, by zdążyć z remontami przed zimą. Na pierwszy ogień poszedł skwer przy ul. Głowackiego. Wybrukowano tu zatoki pod ławki parkowe, uporządkowano teren wokół urządzeń na placu zabaw i ustawiono nowe znaki zgodnie z organizacją ruchu. Jak informuje świdnicki ratusz, poprawiona została także nawierzchnia przy studzienkach kanalizacyjnych w okolicy ulic Lipowej i Kukuczki. Przy ul. Nowej i na parkingu przy cmentarzu wykonano wałowanie i profilowanie dróg. Wkrótce wyrównana zostanie zapadająca się kostka brukowa przy ul. Partyzantów (odcinek między Wojska Polskiego a Dworcową).
Lada dzień skończy się także montaż kilkudziesięciu stojaków rowerowych w miejscach wskazanych przez wspólnoty mieszkaniowe. Przybędzie też nowych chodników. Pojawią się przy Witosa 1b i Kosynierów 6b, pomiędzy Niepodległości 1 i 3 oraz – najprawdopodobniej – także wzdłuż szpitala przy ul. Leśmiana.
– Choć pracujemy nad jednymi z największych i najdroższych inwestycji w dziejach Świdnika – tylko na budowę basenów i hali Avii, kolektora deszczowego oraz ul. Kusocińskiego musimy uzbierać 120 mln zł – to pamiętamy o mniejszych, ale bardzo ważnych dla mieszkańców, zadaniach – zapewnia Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.
Najpóźniej na początku przyszłego roku pojawi się też długo oczekiwana przez mieszkańców zatoka przystankowa przy ul. Żwirki i Wigury oraz zatoka postojowa przy Wyszyńskiego, z której będą mogli korzystać rodzice dowożący dzieci do Szkoły Podstawowej nr 5. (opr. w)