Chodnik wyznaczył granicę

Po stronie miasta nowiutki asfalt oraz wyremontowany, równiutki chodnik. Po stronie gminy do nawierzchni jezdni nie ma uwag, ale kostka brukowa na chodniku w kilku miejscach wymaga przynajmniej naprawy. Zakończył się remont odcinka Lwowskiej do granic administracyjnych miasta z gminą Chełm.

Remont około 400-metrowego odcinka ul. Lwowskiej do granicy z miejscowością Pokrówka drogowcy wykonali w bardzo szybkim tempie. Oprócz nowej nawierzchni asfaltowej ułożyli nowiutki chodnik. Do granicy miasta z gminą piesi mają pełny komfort w poruszaniu się, ale już za znakiem „Pokrówka” tak dobrze nie jest. Kostka brukowa w kilku miejscach zapadła się, a po deszczach tworzą się tam kałuże.

– Można tam skręcić nogę. Szkoda, że nikt w urzędzie gminy Chełm nie pomyślał, by przy okazji remontu chodnika po miejskiej stronie, od nowa ułożyć kostkę brukową na chodniku w Pokrówce. A tak widać, gdzie kończy się miasto, a gdzie zaczyna gmina – mówi nasz czytelnik.

Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm, przyznaje, że chodnik w Pokrówce, od granicy miasta z gminą, w kilku miejscach wymaga naprawy. – Pamiętajmy, że jego budowa miała miejsce kilka lat temu – mówi. – Gmina realizowała to zadanie wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich. Dołożyliśmy się do budowy tego chodnika, ale za jego utrzymanie, bieżące remonty odpowiada już zarządca całej drogi. W tym przypadku właśnie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, a konkretnie chełmski oddział Rejonu Dróg Wojewódzkich. Naprawa tego chodnika leży w kompetencjach tej jednostki – mówi W. Kociuba. (s)