Choinka w doniczce ma szansę na drugie życie

Urząd Miasta Świdnik zachęca mieszkańców, aby nie wyrzucali świątecznych choinek w donicach na śmietnik, a dostarczali je do bazy Pegimeku lub 18 stycznia oraz 1 i 15 lutego na parking przy Urzędzie Miasta. Kiedy zrobi się cieplej, zostaną posadzone i ozdobią miasto.


– Nie marnujmy żywych świerków, jodeł czy sosen. Choinki mogą przecież cieszyć nas nie tylko w okresie świątecznym, ale przez cały rok – apelują świdniccy urzędnicy.

Akcja ruszyła w minionym tygodniu i potrwa do 15 lutego. Żywe choinki w donicach można dostarczać do bazy Pegimeku przy ul. Targowej 19 lub w wybrane dni (18.01, 1.02 i 15.02) zostawiać na parkingu przy Urzędzie Miasta, gdzie w godz. 13-14 będą czekać pracownicy spółki, którzy odbiorą drzewka.

Iglaki, gdy pozwoli na to pogoda, zostaną posadzone. Gdzie? O tym mogą zdecydować sami mieszkańcy wysyłając propozycje lokalizacji na mailowy adres wizp@e.swidnik.pl.

Urzędnicy zaznaczają, aby oddawane choinki miały nie więcej niż 1,7 m wysokości i nie były wysuszone.

Jeśli zaś chodzi o cięte drzewka, mieszkańcy bloków, którzy chcą się ich pozbyć, mogą je zostawić w pojemnikach na bioodpady lub w altanach śmietnikowych, zaś właściciele domków jednorodzinnych mogą je przynieść do kontenerów na bioodpady lub wystawić do wywozu zgodnie z harmonogramem. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here