Chrząstowski powalczy z Deniszczukiem

Pogłoski z Wierzbicy potwierdziły się. Andrzej Chrząstowski nie wystartuje na wójta Wierzbicy. Będzie próbował zdobyć mandat do rady powiat chełmskiego z listy G9 i BAS18. Tym samym walka o fotel wójta Wierzbicy rozegra się między Bogusławem Żelechowskim, Bożeną Deniszczuk i Markiem Karczmarskim. A może wystartuje ktoś z obozu obecnego wójta?

O tym, że dla Andrzeja Chrząstowskiego obecna kadencja może być ostatnią, mówiło się już od dawna. Podczas poprzednich wyborów sam wójt zapowiadał, co nawet przypominali mu jego obecni kontrkandydaci, że startuje po raz ostatni. Pogłoski nasiliły się, gdy wójt dołączył do grupy G9. Wtedy też zaczęto mówić, że aby całkiem nie wycofywać się z lokalnego życia publicznego, zamieni fotel wójta na mandat powiatowego radnego. Sam zainteresowany nie dementował tych informacji. Na jego ostateczną decyzję mocno wyczekiwali kontrkandydaci. Dzisiaj zapewne mogą odetchnąć z ulgą, bo A. Chrząstowski z wyborów na wójta rezygnuje.

Niektórzy deklaracji z rezygnacji ze startu w wyborach dopatrywali się w wystąpieniu wójta podczas dożynek gminnych, które odbyły się 2 września. Wójt otrzymał wówczas od wicemarszałka województwa specjalny medal za dotychczasową pracę na rzecz samorządu. – Mówiłem, że to co dotychczas stało się w gminie i to co udało się zrobić nie jest tylko moją zasługą, ale radnych, mieszkańców, ludzi z różnych instytucji, którzy byli przychylni gminie – mówi A. Chrząstowski.

Tym samym walka o fotel wójta Wierzbicy rozegra się między Bogusławem Żelechowskim, wcześniej działającym wspólnie z G9, Bożeną Deniszczuk związaną z PSL i Markiem Karczmarskim, który ma startować z listy PiS. Ale niewykluczone, że jednak wystartuje ktoś związany z obozem obecnego wójta. Już wcześniej padały nazwiska obecnego i byłego przewodniczącego rady gminy Krzysztofa Wojewódzkiego i Andrzej Skrochockiego. A podobno niektórzy chcieli do startu namówić także radną i działająca od lat społecznie w gminie, Bożenę Buch. Może być ciekawie.

Mimo nabycia praw emerytalnych wójt Chrząstowski nie zamierza rezygnować z samorządu. Wspólnie z Henrykiem Kamińskim i Lucyną Guz zasili listę G9 i BAS18 do rady powiatu chełmskiego w okręgu Wierzbica – Sawin – Ruda – Huta. Kamiński, lokalny przedsiębiorca, był już radnym powiatowym a Lucyna Guz – dzisiaj emerytka, była radną gminy Wierzbica.

Mocna trójka kandydatów na liście ma być przeciwwagą dla startującego w tym samym okręgu starosty Piotra Deniszczuka. (bf)