Chwalą i chcą jeszcze

Właściciele czworonogów ze Świdnika chwalą pomysł wydawania przez miasto woreczków na psie odchody. Jak mówią, były wygodne i praktyczne. Były, bo zapasy woreczków właśnie się skończyły.


Jeszcze do niedawna każdy mieszkaniec Świdnika posiadający psa mógł w urzędzie miasta bezpłatnie odebrać zestaw torebek. Jak mówią mieszkańcy była to bardzo potrzebna i pożyteczna akcja.

– Każdy właściciel mógł odebrać pakiet składający się z tysiąca sztuk woreczków. Były wygodne i praktyczne. Kiedy wychodziłem na spacer z psem, zawsze brałem kilka takich woreczków w kieszeń. Jeśli widziałem, że ktoś sprząta psią kupę do sklepowej reklamówki, oddawałem mu swoje woreczki. Tym sposobem mój pakiet szybciej się wyczerpał. Pytałem ostatnio w urzędzie, czy mogę otrzymać kolejny, ale okazało się, że woreczków już nie ma – mówi jeden z naszych czytelników.

Karol Łukasik, rzecznik prasowy UM Świdnik, wyjaśnia, że kampania związana ze sprzątaniem po pupilach cieszyła się dużym zainteresowaniem. Właściciele czworonogów chętnie odbierali z ratusza pakiety woreczków, co przekładało się na ich praktyczne zastosowanie. W tym roku zapasy woreczków już się skończyły. Decyzję, co do zakupu kolejnych miasto podejmie na początku przyszłego roku. (w)