Chwalili się kompleksem

Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk o obiektach przy ul. Fabrycznej wypowiadała się w samych superlatywach

Od niedzieli, 5 lipca, spragnieni wodnych atrakcji mieszkańcy Świdnika i okolic mogą w końcu korzystać z basenów Parku Avia. Dzień później, 6 lipca, świdnicki aquapark odwiedziła minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk.


Kompleks Sportowo-Rekreacyjny Park Avia to jedna z największych i najkosztowniejszych inwestycji w historii Świdnika. Budowała pochłonęła ponad 52 mln zł, ale – co podkreślają władze miasta – dzięki tej inwestycji Świdnik może pochwalić się jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w województwie.

W skład krytej pływalni wchodzą m.in. sześciotorowy, certyfikowany przez Polski Związek Pływacki, basen sportowo-rekreacyjny, basen rekreacyjno-szkoleniowy wyposażony w natryski, masażery i całoroczną zjeżdżalnię, brodzik dla dzieci z licznymi atrakcjami dla najmłodszych i dwa jacuzzi. Jest również kompleks saun, w którego skład wchodzą m.in. sauna fińska (sucha), sauna turecka (parowa), a także tężnia solankowa z oryginalną solanką z Zabłocia, wyjątkowa ze względu na zawartość biogenicznego jodu i podwyższoną zawartość wapnia i magnezu.

Na zewnątrz znajdziemy brodzik dla dzieci z wodnym placem zabaw i licznymi atrakcjami dla najmłodszych, basen rekreacyjny dla młodzieży i dorosłych z grotą sztucznej fali, leżankami rurowymi, masażerami, siatką wspinaczkową oraz dwoma zjeżdżalniami, wannami SPA z hydromasażem i trzytorowym basenem do nauki pływania. Do kompleksu należy również dostępna nieodpłatnie część, w skład której wchodzą cztery boiska (dwa o nawierzchni piaszczystej i dwa o nawierzchni syntetycznej), a także siłownia zewnętrzna oraz plac sprawnościowy.

Park Avia mieszkańcom udostępniono w niedzielę, 5 lipca. Dzień później, w Parku Avia w towarzystwie władz miasta, a także wiceministra aktywów państwowych Artura Sobonia, gościła Minister Sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk.

– Ministerstwo Sportu wsparło tę inwestycję kwotą 3,8 mln zł, ale to pan burmistrz i samorząd zasługują na słowa pochwały, że taki obiekt możemy oglądać i podziwiać. Gratuluję miastu Świdnik, że inwestuje w sport i że będziemy mogli liczyć na to, że te obiekty wspomogą naszych sportowców, by mogli się dalej rozwijać – mówiła minister sportu.

Z kolei burmistrz Waldemar Jakson mówił o tym, że największym wyzwaniem związanym z tą inwestycją było zebranie pieniędzy na jej realizację. Burmistrz zapowiedział również, że w przyszłości do basenów miasto zamierza dobudować halę sportową, która będzie dopełnieniem kompleksu. (w)

Cennik

Baseny wewnętrzne: bilet normalny -15 zł (60 min.), 26 zł (120 min.), bilet ulgowy – 11 zł (60 min.), 19 zł (120 min.), bilet rodzinny – osoba dorosła – 14 zł (60 min.), 24 zł (120 min.), dziecko – 10 zł (60 min.), 17 zł (120 min.). Od poniedziałku do piątku, do godz. 15 będzie obowiązywała promocja „Tanie Pływanie”, w ramach której bilet normalny kupimy za 12 zł (60 min.), 20 zł (120 min.), a ulgowy za 9 zł (60 min.), 15 zł (120 min.). Bilety grupowe (po wcześniejszej rezerwacji, min. 8 os.) – 10 zł (60 min.), 15 zł (120 min.). Przy zakupie biletu grupowego dopłata do sauny wynosi 5 zł od osoby. Baseny wewnętrzne i strefa saun: bilet normalny 21 zł (60 min.), 35 zł (120 min.), bilet ulgowy – 16 zł (60 min.), 26 zł (120 min.)

Baseny zewnętrzne: bilet normalny – 20 zł (całodniowy), 14 zł (po godz. 16), bilet ulgowy – 14 zł (całodniowy), 9 zł (po godz. 16), dzieci od 3 do 10 lat – 10 zł (całodniowy), 7 zł (po godz. 16). Baseny zewnętrzne będą czynne cały tydzień od godz. 9 do 20. Natomiast wewnętrzne w godz. 6-22, od poniedziałku do soboty, zaś w niedziele od 8 do 21.
Wybierając się do Parku Avia nie powinniśmy jednak zapominać o trwającej epidemii. – Wytyczne sanitarne są takie, jak w innych miejscach użyteczności publicznej, czy sklepach. Na czas obsługi kasowej odwiedzjący powinni mieć maseczki, wchodząc na basen, czy do sauny, mogą je zdjąć. Należy również dezynfekować dłonie. Środki do tego są zapewnione – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here