Ciąg nieszczęść na pasach

Do dwóch potrąceń na przejściach dla pieszych doszło w minionym tygodniu na drogach powiatu świdnickiego. Pokrzywdzeni, to starsza pani i 10-letni chłopiec.


Do wypadku w Piaskach doszło na ulicy Lubelskiej. 56-letni kierowca peugeota potrącił na pasach 68-latkę. Pokrzywdzona z poważnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Nazajutrz na ul. Wyszyńskiego w Świdniku doszło do kolejnego potrącenia na przejściu. W 10-latka przejeżdżającego na drugą stronę ulicy pasami wyznaczonymi dla rowerzystów uderzył peugeot.

– Chłopiec został przewieziony do szpitala, gdzie po badaniu został zwolniony do domu. Kierowca peugeota, 46-letni mieszkaniec Warszawy, był trzeźwy – informuje asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy KPP w Świdniku.

Tylko od początku tego roku na terenie powiatu świdnickiego doszło do 24 wypadków drogowych z udziałem pieszych, w tym dwóch ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców i pieszych o ostrożność i rozwagę, zwłaszcza teraz, w okresie jesienno-zimowym, kiedy często jest gorsza widoczność i szybciej zapada ciemność.

Świdnicka policja przygotowała opaski, które przekaże wszystkim chętnym. Po ich odbiór można zgłaszać się do dyżurnego KPP w Świdniku przy AL. Lotników Polskich 1. JN